Miniaturka artykułu - zdjęcie przedstawiające dzieci śpiewające na scenieJak pisała polska poetka, laureatka Nagrody Nobla: „Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy…”, dlatego powinniśmy dbać o pewną oprawę ważnych wydarzeń w życiu naszym i naszych najbliższych, aby później mieć możliwość przywoływania wspaniałych wspomnień.

Zdjęcie przedstawiające fragment wykładu w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-BirkenauW dniach od 17 do 21 października 2022 roku Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach miała przyjemność gościć 44 uczestników z 4 krajów: Chorwacji, Północnej Macedonii, Portugalii i Turcji, którzy odwiedzili Polskę w ramach programu Erasmus+. Była to już ostatnia wizyta w projekcie TAB - "Together against bullying", który kończy się w lutym 2023.

Zdjęcie przedstawiające logo projektu „Together against bullying”W ramach programu Erasmus+, w którym  Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach realizuje projekt „Together against bullying”, uczniowie placówki wyjechali do stolicy Chorwacji – Zagrzebia. W wymianie partnerskiej uczestniczyło  8 uczniów i  3 opiekunów (P. Niegowska, M. Śliż i B. Gryczka). Do Zagrzebia przybyli również uczniowie wraz z opiekunami z Turcji, Portugalii,  Północnej Macedonii oraz obecni byli gospodarze spotkania – Chorwacja.

Zdjęcie przedstawiające flagę MacedoniiSzkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach realizuje projekt "Together against bullying" w ramach programu Erasmus+ od września 2020. Dzięki temu projektowi uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami mogli uczestniczyć w czerwcu w wymianie partnerskiej w Skopje – stolicy Północnej Macedonii.

Fragment zdjęcia przedstawiającego dzieci i nauczycieliUczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach spędzili jeden tydzień w słonecznym Cyprze. 6 uczniów oraz 2 nauczycieli w dniach 15 – 22 maja b.r.  odwiedziło partnerską szkołę w Kakopetrii. Wszystko to dzięki projektowi “Let's revive disappearing crafts of Europe together!” z programu Erasmus+ realizowanemu razem ze szkołami z Włoch, Grecji, Słowacji, Rumunii i Cypru.

Zdjęcie przedstawiające nutyNa przełomie maja i czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Lotników Polskich w Mierzęcicach odbył się XII Festiwal Piosenki Polskiej pt: ”Nasi wielcy nieobecni…”pod patronatem zastępcy Wójta Gminy Mierzęcice Pani Iwony Pańta.

Zdjęcie przedstawiające uczniów w strojach tureckichW dniach 28-31 marca 2022 odbyło się szkolenie dla kadry pracującej w projekcie TAB. Spotkanie miało miejsce w szkole partnera tureckiego w Ankarze. Szkołę Podstawową nr 1 w Mierzęcicach reprezentowały 2 osoby - koordynator projektu M.Śliż oraz dyrektor szkoły P.Niegowska.  W szkoleniu udział wzięli nauczyciele ze szkół partnerskich z Portugalii, Polski, Północnej Macedonii, Chorwacji, razem 11 osób.  Celem wyjazdu było przeszkolenie nauczycieli z zakresu cyberprzemocy i cyberbezpieczeństwa.

Zdjęcie przedstawiające dzieci i opiekunów podczas zajęć w saliNauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach spędzili pięć wrześniowych dni w Rumunii poznając tamtejszą kulturę. W ramach realizacji projektu „Let`s revive disappearing crafts of Europe together!” (program Erasmus+ Akcja KA229 partnerstwa strategiczne) dyrektor szkoły – p. Paulina Niegowska, koordynator projektu –p. Maria Śliż oraz nauczyciel przedmiotów artystycznych – p. Barbara Gryczka odwiedziły szkołę podstawową w rumuńskiej Oradei.

Zdjęcie przedstawiające logo projektu „Together against bullying”Początek nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 został wykorzystany, aby zrealizować 2 wyjazdy zagraniczne, zaplanowane w ubiegłym roku szkolnym, a realizowane w ramach programu Erasmus+.

Logo artykułu - zdjęcie z rozstrzygnięcia konkursuSzkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach pragnie przedstawić zwycięzców w gminnym konkursie językowym pod patronatem Wójta Gminy Mierzęcice na "Najciekawszy Komiks Anglo - i Niemieckojęzyczny".

Logo artykułu - wektorowa grafika przestawiająca grupę ludziHanna Toborowicz, uczennica klasy 8b w SP nr 1 w Mierzęcicach finalistką III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z historii organizowanego przez Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach w roku szkolnym 2020/2021.

Logo artykułu - zdjęcie jednej z prac konkursowychOd wielu już lat nasi uczniowie biorą udział w konkursie fotograficznym "Piękne są nasze barwy ojczyste", którego organizatorem jest I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Będzinie.