Logo artykułu - zdjęcie z uroczystości pasowania We wtorek 29 września 2020 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Logo artykułu - zdjęcie z uroczystości pod pomnikiem„Bohatersko walczył lotnik polski, nie szczędząc swej krwi, odważnie patrząc śmierci i wrogowi w twarz, wykonując codziennie loty nad terytoriami różnych państw”.

Miniatura - logo artykułu - flaga unii europejskiej z napisem erasmus+Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach pomimo pandemii postanowiła nie ograniczać współpracy międzynarodowej. Przez ostatnie 2 lata szkolne realizowaliśmy projekt Erasmus+ „European Cultural Heritage in the politically and culturally changing world as means against radicalization” w międzynarodowej grupie 5 państw (Cypr, Grecja, Chorwacja, Portugalia i Polska).

Miniatura - logo artykułu - książka z dyplomem i czapką akademickąStypendia szkolne dla uczniów termin składania wniosków do 15 września 2020r.

Miniatura - logo artykułu - ręce pomalowane w farbkamiKażdego roku, w czerwcu w Gminie Mierzęcice organizowana jest uroczysta gala pn: „Promocja Ucznia Zdolnego”, podczas której Wójt Gminy Grzegorz Podlejski wręcza najzdolniejszym uczniom pamiątkowe wyróżnienia, nagrody oraz listy gratulacyjne dla rodziców.

Miniatura - logo artykułu - rysunek z dwojgiem dzieciPrzedszkola i oddziały przedszkolne zorganizowane  przy szkołach podstawowych są placówkami nieferyjnymi i  podczas tegorocznej przerwy wakacyjnej  w Gminie Mierzęcice wszystkie będą funkcjonować w formie dyżurów wakacyjnych.

Miniatura - logo artykułu - dwie osoby prezentujace zebrane daryNie po raz pierwszy okazało się, że społeczność SP nr 2 w Mierzęcicach ma serca otwarte na pomoc innym. Tym razem, poruszeni  sytuacją pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Koszęcinie spowodowaną pandemią COVID-19, uczniowie szkoły, ich rodzice oraz nauczyciele zorganizowali zbiórkę pod hasłem „Powrót do domu”.

Miniatura - logo artykułu - narodowy program rozwoju czytelnictwa

W ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa w sumie 10 tys. złotych na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej.

Miniatura - Okrągłe logo w środku litera Żłobek, przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych prowadzone przez gminę Mierzęcice pozostają nadal zamknięte.

Miniatrura - logo artykułu śpiewające dzieci10 marca 2020 roku nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Do hymnu”, organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Miniatura - logo artykułuUczniowie kl. I - IV SP nr 2 w Mierzęcicach przyłączyli się do akcji edukacyjnej, która polegała na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla pracowników służby zdrowia.

Miniatura - logo artykułuW odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.