Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na pracowników demontujących azbest na dachu
  Usuwanie azbestu z terenu gminy w 2024 r.
  Gmina Mierzęcice po raz kolejny planuje złożenie wniosku do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (WFOŚiGW w Katowicach) w ramach programu „Ogólnopolski program...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Spotkania z ekodoradcą w kwietniu - zmiana terminu
  Zapraszamy serdecznie na spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 3 kwietnia 2024 r. w godzinach 9:00 - 14:00 26 kwietnia 2024 r. w godzinach 9:00 - 14:00 NOWY TER...
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


14 wrzesień 2020

Uczniowski Klub Sportowy Ikar

Uczniowski Klub Sportowy Ikar założony został w 2003 roku. Pierwszym prezesem Klubu była Teresa Banaś, kolejnym-Iwona Kłys. Aktualnie  funkcję prezesa klubu sprawuje Krzysztof Kozieł. Siedziba klubu znajduje się przy ul. Aleksandra Zawadzkiego 161 w Mierzęcicach.

W 2003 roku powstała sekcja tenisa stołowego. Przez jeden sezon działała także sekcja żeńska piłki ręcznej. Obecnie w klubie działają dwie sekcje: sekcja tenisa stołowego z licencją Polskiego Związku Tenisa Stołowego oraz Sekcja Badmintona. Jedna z drużyn tenisa stołowego gra w III lidze, zaś druga- w IV lidze.

Władze Klubu organizują także dodatkowe aktywności tj. wyjazdy na basen, gimnastykę korekcyjną, wyjazdy integracyjne połączone z aktywnym spędzaniem wolnego czasu.
Klub organizuje także co roku Turnieje Mistrzostw Gminy Mierzęcice w Tenisie Stołowym oraz Badmintonie.

Zajęcia prowadzone są na terenie SP nr 1 w Mierzęcicach we wtorki i piątki.
 

UKS Ikar Mierzęcice
Rok założenia: 2003
Adres: ul. Aleksandra Zawadzkiego 161, 42-460 Mierzęcice
www: www.facebook.com/uksikarmierzecice/
Adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.