Miniatura - logo artykułuObwieszczenie Wójta Gminy Mierzęcice o odstąpieniu od przeprowadzenia strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla projektu dokumentu „Program Ochrony Środowiska dla Gminy Mierzęcice”.

Miniatura - logo 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej PomocyW tym roku Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach postanowił wesprzeć WOŚP w wyjątkowy sposób. Skorzystał w tym celu z eSkarbonki.

Miniatura - logo artykułuW związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego  Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 od 15 stycznia 2021r. ruszają zapisy na szczepienia dla osób powyżej 80 roku życia, a od 22 stycznia rejestrować będą mogły się osoby, które skończyły 70 lat.

Miniatura - logo artykułuZapraszamy do badania ankietowego, prowadzonego przez studentów gospodarki przestrzennej z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, dotyczącego planowania i zarządzania przestrzenią w gminach wokół dużych miast. Ankieta jest anonimowa, a jej wyniki zostaną wykorzystane tylko i wyłącznie do celów naukowo - badawczych.

Miniatura - logo artykułu - logo iTV Region10 stycznia w kościele parafialnym w Boguchwałowicach miała miejsce msza inauguracyjna ks. proboszcza Jacka Michlaka, który objął administracje po nieoczekiwanej śmierci ks Marka Cudy. Msza inauguracyjna ks Jacka Michalaka rozpoczęła się od uroczystego przywitania nowego proboszcza.

Miniatura - logo artykułuLokalna Grupa Działania „Brynica to nie granica” zaprasza Państwa do wzięcia udziału w badaniu obejmującym różne aspekty codziennego życia mieszkańców naszej gminy. Zebrane dane pozwolą na poznanie Państwa opinii oraz określenie potrzeb w zakresie rozwoju lokalnego w nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej.

Miniatura - logo artykułuPowiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czeladzi został laureatem rankingu „Liderzy zarządzania". Najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group” w  kategorii szpitale z kontraktem z NFZ wyższym niż 39 mln, do 89 mln zł placówka zajęła III miejsce w Polsce.

Miniatura - logo artykułuW Powiatowy Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czeladzi powstała pierwsza w regionie poradnia dla pacjentów, którzy chorowali na Covid.

Miniatura - logo artykułuKupiłeś samochód albo inny pojazd? Zanim pojedziesz do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Będzinie w celu zarejestrowania nowego auta, pamiętaj aby wcześniej umówić się na wizytę.

Miniatura - logo artykułuDo 29 stycznia 2021 można dokonywać zgłoszeń do Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego.

Miniatura - logo artykułuW okresie od dnia 1 stycznia 2021r. do 31 grudnia 2021r. opłata targowa na targowisku gminnym „Mój Rynek w Mierzęcicach nie będzie pobierana.

Logo Agencji restrukturyzacji i Modernizacji RolnictwaPrzedsiębiorcy, którzy chcą rozwijać świadczenie usług dla rolnictwa, oraz rolnicy planujący inwestycje chroniące ich gospodarstwa przed suszą powinni pamiętać, że w styczniu w ARiMR kończą się nabory wniosków o wsparcie finansowe dla tych przedsięwzięć.