Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 14 czerwca 2024 r. w godzinach 9:00 – 11:30, 26 czerwca 2024 r. w godzinach 9:00 – ...
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych


14 sierpień 2020

Sołectwo Przeczyce

Sołectwo Przeczyce - to największe pod względem zajmowanej powierzchni sołectwo w gminie Mierzęcice. Obejmuje obszar ok. 8,7 km² i następujące ulice: Młyńską, Polną, 21 Stycznia, Targową, Tysiąclecia, Zarzeczną, Zieloną, Podgórną, Słoneczną, Cichą, Stawową, Podbiele, Spokojną, Rukoli, Szeroką, Łabędzią.

Na dzień 31 grudnia 2022r. sołectwo zamieszkiwały 1438 osoby, co oznacza, że jest to najliczniejsze pod względem ludności sołectwo w gminie Mierzęcice.
Funkcję sołtysa pełni Pani Agnieszka Kołtunowska, kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.