Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 14 czerwca 2024 r. w godzinach 9:00 – 11:30, 26 czerwca 2024 r. w godzinach 9:00 – ...
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

11 październik 2012

Osobliwości Świata Fizyki.

Tradycyjnie już,  jak wrzesień, to i  ”Osobliwości Świata Fizyki”. Odbywają się one w Instytucie Fizyki im. Augusta Chełkowskiego na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

 

27 września 2012r. gimnazjaliści z Nowej Wsi wzięli w nich udział. Jak zwykle były to wykłady ilustrowane doświadczeniami. Tegoroczna tematyka obejmowała wykłady dotyczące atomów, nanocząstek, materii i jej stanów skupienia oraz płynów.

 

Po wykładach z fizyki uczniowie udali się do Silesia City Center aby wziąć udział w projekcie: „Silesia pobudza neurony i zachęca do podróży międzygwiezdnych.” Obejrzeli wystawę  pt. „FOCUS pobudza neurony w kosmosie”. W specjalnie utworzonym parku naukowym zobaczyli także interaktywny model układu słonecznego.

 

Uczniowie wrócili bogatsi w nową wiedzę i doświadczenia.