Skip to main content
  • Widok na miasto i smog
    "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
    Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
  • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
    Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
    Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 25 września 2024 r. w godzinach 9:00 – 14:00, 9 października 2024 r. w godzinach 9:00...
  • Baner informujący o realizacji zadania Aktualizacja inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Mierzęcice
    Ruszyła kolejna edycja Mojego Prądu – programu dofinansowań do mikroinstalacji fotowoltaicznych
    Mój Prąd to niezwykle popularny program umożliwiający otrzymanie dofinansowania na zakup fotowoltaiki oraz towarzyszących jej urządzeń. Kolejne edycje programu (a było ich już pięć) cieszą się dużą...
  • Aplikcja Eco Mierzęcice
    Aplikcja Eco Mierzęcice

    Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

  • System Informacji Przestrzennej

    System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych


07 październik 2021

Chcesz pomóc potrzebującym? Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki!

Miniatura - logo artykułu - baner promujący akcję "Szlachetna Paczka"W Polsce w skrajnej biedzie żyje około 1.5 miliona osób. Na skraj ubóstwa Polaków doprowadzają najczęściej choroba, niepełnosprawność, nieszczęśliwy wypadek czy starość. W pomoc potrzebującym angażuje się wiele organizacji w tym Stowarzyszenie Wiosna, które od 20 lat w ramach Szlachetnej Paczki tworzy idee mądrej pomocy.

 

W tym roku po długiej przerwie Szlachetna Paczka spróbuje objąć świąteczną pomocą potrzebujących mieszkańców z gmin powiatu będzińskiego. Mądra pomoc ma trafić także do Mierzęcic, aby to się udało, potrzebni są jednak wolontariusze, którzy z sercem zaangażują się w ten niezwykły projekt.

Czym zajmują się wolontariusze?

Każdy wolontariusz Szlachetnej Paczki to tzw. Super W, który podczas spotkań z potrzebującymi rodzinami poznaje ich historię, a następnie tworzy opis rodziny, który trafia do internetowej bazy.

Po zapoznaniu się z sytuacją potrzebujących wolontariusz decyduje o ich włączeniu do programu i określa jaka forma mądrej pomocy będzie najlepsza.

Kolejny krok to kontakt z Darczyńcą, który wybrał rodzinę, którą opiekuje się dany wolontariusz. Super W odpowiadają także za to, by wszystkie Rodziny rejonu znalazły w grudniu swoich Darczyńców i poczuły magię Weekendu Cudów.

Kto może zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki?

Wolontariuszką lub wolontariuszem Szlachetnej Paczki może zostać każda osoba, która ukończyła 18. rok życia i ma chęć do niesienia pomocy innym.

W akcję mogą zaangażować się także młodsze osoby, które ukończyły 16 lat, a ich opiekun/rodzic wyraził pisemną zgodę na udział w wolontariacie. Młodzi wolontariusze będą towarzyszyć pełnoprawnym Super W w spotkaniach z rodzinami oraz pomagać liderom w budowaniu rejonu.

Jak zostać Super W?

Zgłoszenie się na wolontariusza Szlachetnej Paczki jest bardzo proste. Wystarczy kliknąć w formularz na stronie www.superw.pl wypełnić krótką ankietę i wysłać swoje zgłoszenie. Następnie należy poczekać na kontakt z koordynatorem akcji, który umówi nas na pierwsze spotkanie w trybie online.

Więcej informacji na temat wolontariatu można otrzymać wysyłając wiadomość e-mail na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nie czekaj, już dziś wejdź na www.superw.pl i dołącz do wolontariatu w Szlachetnej Paczce!

 

Plakat zachęcający do wolontariatu w akcji "Szlachetna paczka"