Skip to main content
  • Widok na miasto i smog
    "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
    Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
  • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
    Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
    Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
  • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
    Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
    Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
  • Aplikcja Eco Mierzęcice
    Aplikcja Eco Mierzęcice

    Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

  • System Informacji Przestrzennej

    System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

  • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

    Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


17 wrzesień 2021

Trwa Narodowy Spis Powszechny - nie zwlekaj do końca, spisz się już teraz !!!

Miniatura loga Głównego Urzędu Statystycznego

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w nim jest obowiązkowy dla wszystkich obywateli, dlatego też warto pamiętać o dopełnieniu tej formalności.

 

 

Główny Urząd Statystyczny przewidział kilka metod, za pomocą których można tego dokonać.

Pierwsza z nich to samospis internetowy za pośrednictwem interaktywnej aplikacje dostępnej na stronie internetowej https://spis.gov.pl/.  Aby zalogować się do aplikacji należy użyć profilu zaufanego lub numeru PESEL. Dokonując samopisu należy pamiętać, że można tego dokonać w ciągu dwóch tygodni od pierwszego zalogowania.

Druga metoda to dokonanie spisu przez telefon. W tym celu należy zadzwonić na uruchomioną przez GUS infolinię pod numerem telefonu 22 279 99 99. Infolinia pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.

Trzecią metodą jest dokonanie spisu przez rachmistrzów spisowych. Osoby, które z różnych powodów nie skorzystały ze samospisu internetowego ani same nie zadzwoniły na infolinię spisową, zostaną spisane przez rachmistrzów spisowych.

Rachmistrze spisowi dzwonią z dwóch numerów 22 828 88 88 oraz 22 279 99 99. Rachmistrz spisowy ma nadany oficjalny identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe zawierający imię i nazwisko, numer, godło, informację o przetwarzaniu danych osobowych. Tożsamość rachmistrza można sprawdzić na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99 i również poprzez aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/.

WAŻNE!

Osoby, które do momentu kontaktu z rachmistrzem spisowym nie dopełniły obowiązku spisowego muszą odpowiedzieć na pytania rachmistrza. Krótko mówiąc nie można odmówić rachmistrzowi spisu tłumacząc się dokonaniem spisu w późniejszym terminie za pomocą aplikacji czy też Infolinii.

PAMIĘTAJMY, ŻE ZA ODMOWĘ UDZIELENIA ODPOWIEDZI BĄDŹ PODANIE DANYCH NIEZGODNYCH ZE STANEM FAKTYCZNYM GROZI KARA.

Rachmistrz nie zapyta o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej.

Takich pytań w formularzu spisowym nie ma!


Na jakie pytania trzeba odpowiedzieć?

Wykaz pytań jaki będą zadane w trakcie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 znajduje się na https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/. Dotyczą one między innymi adresu zamieszkania, relacjach rodzinnych, informacji o współlokatorach, aktywności ekonomicznej.