Zostań doradcą GZM. Metropolia zachęca młodych do działania
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia rusza z ciekawym projektem pod nazwą „Młodzi robią Metropolię”, dzięki któremu młodzi ludzie będą mieli okazję zostać jednym z 25 „Ambasadorów Metropolii". Przedsięwzięcie jest skierowane do mieszkańców w wieku od 16 do 25 lat, którzy chcą mieć realny wpływ na to, jak rozwija się ich otoczenie.
– Projekt kierujemy do pokolenia ludzi, którzy doskonale odnajdują się w świecie nowoczesnych technologii, mają łatwość przyswajania informacji, są przedsiębiorczy i otwarci na dzielenie się swoją wiedzą i pomysłami – informuje wiceprzewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.
– Dzięki udziałowi w tym projekcie, młodzież będzie miała realny wpływ na to, w jakim kierunku będzie się rozwijać Metropolia. Pomysły wypracowane podczas warsztatów będą brane pod uwagę w dokumentach określających nasze działania strategiczne. Ten projekt to także szansa, aby przeciwdziałać zjawisku migracji osób młodych, które rodzi negatywne implikacje dla rozwoju miast i regionów – dodaje.
Aby znaleźć się w gronie 25 Ambasadorów należy wysłać formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie pod TYM linkiem lub na stronie https://metropoliagzm.pl/ (zakładka Biblioteka) oraz wykonać zadanie polegające na przedstawieniu Metropolii swoimi oczami. Forma prezentacji nie jest określona, kandydaci mogą więc wykazać się kreatywnością.
Zgłoszenia należy przesyłać na adres
Nadesłane aplikacje ocenią przedstawiciele Metropolii, którzy na co dzień odpowiadają za kwestie związane z rozwojem społeczno-gospodarczym, transportem, planowaniem przestrzennym, inwestycjami i promocją.
Wybrani na Ambasadorów uczestnicy projektu wezmą udział w minimum dziesięciu spotkaniach, które odbędą się w okresie od września 2020 do września 2021 roku. Część spotkań będzie odbywać się w formie online. W ramach projektu młodzi będą dzielić się swoimi pomysłami z pracownikami GZM i ekspertami zewnętrznymi. Cały projekt i wypracowane wspólnie założenia znajdą odzwierciedlenie pod postacią rekomendacji w „Strategii Rozwoju GZM do 2027 r., z perspektywą do 2035 r.”