Podsumowanie projektów UE
Dnia 20 czerwca 2013 r. o godz. 16:30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Mierzęcicach odbyła się Konferencja podsumowująca projekty pn. „Angielskiego się uczymy i dobrze się bawimy!” oraz ,,Podstawa języka obcego - wiedzą dla przedszkolaka!”.
Projekty realizowane były w okresie od 03.09.2012 r. do 30.06.2013 r. w Przedszkolu Publicznym w Mierzęcicach, w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Nowej Wsi (Przedszkole Publiczne) oraz w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Mierzęcicach. Udział w bezpłatnych zajęciach z języka angielskiego wzięło łącznie 125 dzieci, które podczas uroczystego zakończenia projektów zaprezentowały nabyte umiejętności. Wszystkich zgromadzonych przywitała P. Dyrektor Przedszkola Publicznego w Mierzęcicach Małgorzata Rinkowska. Spośród zaproszonych gości w konferencji udział wzięli: Zastępca Wójta Gminy Mierzęcice Andrzej Cembrzyński, Skarbnik Gminy Mierzęcice Agnieszka Frączek, Przewodniczący Rady Gminy Mierzęcice Tadeusz Twardoch, Dyrektor Przedszkola Publicznego w Mierzęcicach Małgorzata Rinkowska, Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Nowej Wsi Dorota Sypniewska, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Mierzęcicach Marta Czapla, przedstawicielka firmy PROTEUSS Agnieszka Przygodzka, lektorzy: P. Beata Słowińska, P. Monika Wójtowicz, P. Błażej Krypel oraz rodzice. Dzieci przedstawiły przygotowany program artystyczny a po udanych występach lektorzy prowadzący zajęcia w ramach projektów wręczyli swoim podopiecznym dyplomy ukończenia kursu.
Podsumowując konferencję Zastępca Wójta Gminy Mierzęcice Andrzej Cembrzyński przedstawił korzyści udziału w projekcie oraz wpływ nauki języka angielskiego na rozwój dzieci. Realizacja projektów pozwoliła podnieść umiejętności językowe dzieci uczestniczących w zajęciach już w wieku przedszkolnym., bo wiadome jest, że im młodsze dziecko , tym łatwiej i naturalniej przychodzi mu nauka języka. Umożliwienie poznania języka angielskiego od najmłodszych lat pozwala na osłuchanie się dziecka z językiem oraz jego naukę w najlepszym dla niego okresie rozwoju. Udział w zajęciach przyczyni się z pewnością do lepszego przygotowania dzieci do obowiązkowej nauki języka angielskiego w wieku szkolnym.
Po części oficjalnej dzieci, rodzice oraz goście zostali zaproszeni na przygotowany poczęstunek.
Projekty realizowane dzięki środkom UE pozyskanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.