Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


28 marzec 2013

Nominacja do wyróżnienia dla Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Przeczycach

21 marca 2013 roku w siedzibie Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nominacji do wyróżnień w zakresie zadania „Rozwijanie zdolności najmłodszych uczniów w szkole”. 

 


Taką nominację otrzymała także Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Przeczycach. Nominacje wręczała wiceminister edukacji p. Joanna Berdzik, która uczestnicząc w spotkaniu, przekazała bardzo ciepłe słowa dyrektorom i liderom Szkół Odkrywców Talentów.
„ Jestem nauczycielem nauczania początkowego, wiem, że to praca bardzo wdzięczna, ale też trudna. Osoby tak zaangażowane w swoją pracę i oddane dobru ucznia, z pewnością mają wspaniałe pomysły na pracę z najmłodszymi uczniami. Spotkania z takimi jak Państwo nauczycielami i dyrektorami dodają nam sił do działania. Bardzo Państwu za to dziękuję”.

Pani minister podkreśliła, że działania szkół nominowanych do wyróżnień uczynią je miejscem jeszcze bardziej przyjaznym dla młodszych dzieci, ale też te placówki mają szansę zmienić sposób myślenia o potrzebie wspierania i rozwijania najmłodszych przez całe ich życie, wspierania talentów i zdolności.

W spotkaniu uczestniczyły tylko 132 szkoły podstawowe z całego kraju, które zostały nominowane do wyróżnienia, w związku z powyższym jest to dla nas, nauczycieli pracujących w tej szkole, duże wyróżnienie.
Spotkanie zakończyło się bardzo ciekawymi wykładami. Pierwszy z nich pt.: „Jak odpowiadać na specjalne potrzeby edukacyjne i jak rozwijać zdolności uczniów podwójnie wyjątkowych” wygłosiła dr hab. Małgorzata Żytko z Uniwersytetu Warszawskiego, drugi: „Rozwijanie zainteresowań, predyspozycji i zdolności najmłodszych uczniów” - dr hab. Iwona Czaja-Chudyba z Krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego.
Po wykładach nastąpiła ożywiona dyskusja na temat identyfikowania i rozwijania zainteresowań, predyspozycji uczniów, a także wymiana doświadczeń i dobrych praktyk między szkołami.


Edyta Kowal Wencel