Podsumowanie pracy w projekcie „Inwestycja w edukację uczniów szkół podstawowych Gminy Mierzęcice”
Dnia 19 grudnia 2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Mierzęcicach odbyło się spotkanie w którym uczestniczyły władze gminy Mierzęcice, metodycy, nauczyciele, dyrektorzy szkół, dzieci, rodzice uczniów szkół podstawowych Gminy Mierzęcice.
„Inwestycja w edukację uczniów szkół podstawowych Gminy Mierzęcice”
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Wszyscy zgromadzeni obejrzeli prezentację podsumowującą pracę w projekcie dofinansowanym z EFS. Projekt trwał dwa lata od 1 stycznia 2011 roku do 31 grudnia 2012 roku, był dofinansowany kwotą 608.697,00 zł i zakładał realizowanie kół zainteresowań i zajęć wyrównawczych z matematyki i przyrody. Łącznie zrealizowano 1440 godzin kół zainteresowań i 1560 godzin zajęć wyrównawczych.
Na potrzeby projektu zakupiono nowoczesne pomoce dydaktyczne np. tablice multimedialne, które skutecznie podniosły atrakcyjność zajęć. Wartość pomocy dydaktycznych to około 70.000 tys. zł. Na potrzeby projektu zatrudniony został pedagog szkolny. Podczas trwania projektu odbyło się 6 gminnych konkursów przedmiotowych.
Spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury w Mierzęcicach było doskonałą okazją do wręczenia nagród laureatom drugiej edycji konkursów. Uczniowie otrzymali wspaniałe nagrody: aparaty fotograficzne, MP 3, radiomagnetofony. Wszyscy uczniowie i uczennice biorący udział w konkursie, którzy przeszli pomyślnie przez eliminacje szkolne (a było ich 52) otrzymali nagrody pocieszenia: pendrive. Następnie koordynator projektu Izabela Dziurowicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Toporowicach podziękowała za współpracę władzom Gminy Mierzęcice, dyrektorom szkół, księgowej i spec. do spraw kadr i płac - za wytężoną pracę przy realizacji projektu - wręczając im kwiaty.
Wspólna fotografia i słodki poczęstunek przygotowany dla uczniów i uczennic oraz ich rodziców i nauczycieli oraz zaproszonych gości zakończył spotkanie na podsumowanie projektu.
A teraz czas na refleksję. Już wiemy, że nasze działania odniosły pozytywne efekty, ponieważ wzrosła średnia ilość punktów uzyskanych na sprawdzianie, który piszą uczniowie klas szóstych. Jeżeli skutecznie zainteresowaliśmy uczniów i uczennice matematyką i przyrodą być może wzrośnie ilość osób wybierających kierunki techniczne na studiach. Inwestycja jakiej dokonała nasza gmina realizując w/w projekt - jest świetną inwestycją - w lepszą jakość edukacji od najmłodszych lat. Pomimo ciężkiej pracy wielu ludzi – warto pozyskiwać fundusze z Unii Europejskiej, szczególnie dla takich celów jak podniesienie jakości edukacji w gminie, poprzez umożliwienie dzieciom ze środowiska wiejskiego dostępu do wysokiej jakości edukacji.
Wszystkim biorącym udział w realizacji projektu dziękuję za współpracę.
Koordynator projektu
Izabela Dziurowicz