Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 17 maja 2024 r. w godzinach 9:00 - 14:00, 5 czerwca 2024 r. w godzinach 11:00 - 16:00...
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych


16 sierpień 2022

To była wycieczka „w dechę”

Fragment zdjęcia przedstawiający uczestników wycieczki do Pszczyny11 sierpnia br. z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci, które zdecydowały się wziąć udział w wycieczce do Pszczyny oraz Bielska-Białej, organizowanej przez mierzęcicki GOK. W opinii uczestników wyjazdu była to niezwykle interesująca wyprawa, która dostarczyła im wielu pozytywnych wrażeń.

 

Pierwszy przystanek w eskapadzie stanowiła Zagroda Żubrów w Pszczynie. To właśnie w tym miejscu zrealizowane zostały warsztaty edukacyjne pn. „Tropem żubra”. Ich celem było przybliżenie najmłodszym mieszkańcom gminy Mierzęcice zagadnień z zakresu edukacji przyrodniczej, ekologii oraz ochrony środowiska. Uczestnicy spacerowali po zagrodzie, z uwagą obserwowali zachowania zwierząt, a także poznawali  m.in. lisy, pawie, sarny, jelenie oraz różne gatunki bażantów.

Drugi przystanek na mapie czwartkowego wyjazdu stanowił bielski, pierwszy w Polsce edukacyjno-rekreacyjny „Park w dechę”. Został on stworzony po to, by rozwijać logiczne myślenie i promować dbałość o środowisko naturalne wśród najmłodszych. Miejsce to zlokalizowane jest w centrum Bielska-Białej, pośród zieleni drzew i w sąsiedztwie rzeki Biała. Zajmuje powierzchnię 5000 metrów kwadratowych. To właśnie tam uczestnicy wycieczki z gminy Mierzęcice mieli możliwość przejścia 3 trasami w parku linowym. Z pewnością dostarczyło to im sporej porcji adrenaliny oraz pozytywnych, niezapomnianych emocji. Oprócz tego wspaniale bawili się korzystając z trampolin, karuzeli oraz zjeżdżalni.

Do domu wszyscy wrócili nieco spóźnieni, zmęczeni, ale za to przepełnieni radością, ciekawymi przeżyciami i nowa wiedzą. To był udany dzień!

 

Zdjęcie wspólne z wycieczki do Pszczyny

Zdjęcie przedstawiające samca jelenia

Zdjęcie przedstawiające osiołka w porze karmienia

Zdjęcie przedstawiające samicę lisa

Zdjęcie przedstawiające gatunek bażanta

Zdjęcie przedstawiające wnętrze dawnej kuchni Pszczyńskiej

Zdjęcie przedstawiające dzieci słuchające wykładu

Zdjęcie przedstawiające przewodnika i dzieci przy żubrach

Zdjęcie przedstawiające park linkowy "W dechę"

Zdjęcie przedstawiające dzieci na torze linowym

Zdjęcie przedstawiające dziewczynkę na torze linowym

Zdjęcie przedstawiające dziewczynkę na torze linowym