Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 14 czerwca 2024 r. w godzinach 9:00 – 11:30, 26 czerwca 2024 r. w godzinach 9:00 – ...
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

14 listopad 2019

Mamy kota na punkcie mleka

Miniatura - logo artykułu „Mamy kota na punkcie mleka“ tak brzmi nazwa projektu, do którego przystąpiła Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach. Jest to projekt ogólnopolski, realizowany przez Polską Izbę Mleka, skierowany do szkół podstawowych dla klas I-III.

 

Projekt ma na celu uświadamiać i pokazywać, jak ważne jest picie mleka we wczesnym wieku szkolnym, wspieranie nauczycieli w edukowaniu o dobroczynnych skutkach picia mleka. Uczniowie dzięki przystąpieniu do projektu będą mogli korzystać z ciekawych pomocy edukacyjnych, brać udział w konkursach, a nawet spotkać się podczas prelekcji  z Kotem Mleczysławem. Akcja „Mamy kota na punkcie mleka” jest dopełnieniem prowadzonej przez naszą szkołę akcji „Szklanka Mleka” i jesteśmy pewni, że przyniesie wiele radości naszym uczniom.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach
mgr Katarzyna Łozińska-Jach