Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


06 czerwiec 2019

Próbna ewakuacja w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Przeczycach

Miniatura - logo artykułuDnia 3 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Przeczycach została przeprowadzona próbna ewakuacja.

 

Obowiązek przeprowadzania próbnych ewakuacji wynika z rozporządzenia w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków i dotyczy właścicieli i zarządców budynków zarówno mieszkalnych, jak i przeznaczonych do innych celów, m.in. szkół.

Ewakuacja przebiegła sprawnie. Była prowadzona we współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Będzinie i była jednocześnie szansą na sprawdzenie reakcji na alarm oraz praktyczne przeszkolenie nie tylko pracowników szkoły, ale przede wszystkim uczniów. Pozwoliła wypracować prawidłowe nawyki zachowania się podczas pożaru.

Po zakończonej pomyślnie próbnej ewakuacji był moment na rozmowę ze strażakami oraz obejrzenie wozu bojowego wraz ze sprzętem.

Dyrektor szkoły składa podziękowanie młodszemu brygadierowi inż. Panu Krzysztofowi Rok za pomoc w organizacji próbnej ewakuacji oraz wszystkim strażakom uczestniczącym w akcji.