Miniatura - Osoba stojąca przy mównicyUprzejmie informujemy, że w dniu 23 sierpnia 2022 r. o godzinie 17:30 na placu zabaw w Najdziszowie (w przypadku złych warunków atmosferycznych u Sołtysa w domu) odbędzie się Zebranie Wiejskie mieszkańców sołectwa Najdziszów.

Miniatura - Okrągłe logo w środku litera Zarząd Koła Łowieckiego SOKÓŁ w Mierzęcicach przypomina o prawidłowym zgłaszaniu szkód łowieckich.

Fragment zdjęcia przedstawiający dmuchańćePopołudnie i wieczór 23 lipca 2022 r. w sołectwie Mierzęcice II upłynęły pod znakiem dobrej zabawy w sąsiedzkim gronie, bowiem to właśnie tego dnia odbył się w tym niezwykle urokliwym miejscu „Piknik rodzinny”.

Informujemy, że w dniu 1 sierpnia 2022 r. między godz. 17:00 przeprowadzony zostanie wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Fragment plakatu informacyjnegoJeśli mieszkasz na wsi albo w miejscowości do dwudziestu tysięcy mieszkańców, a obecność uchodźców wpłynęła na życie Twoje i Twoich sąsiadów, to jest konkurs dla Ciebie. Jak zmieniło się Twoje życie osobiste i zawodowe? Czy Ty lub Twoi bliscy jesteście osobiście zaangażowani w działania na rzecz uchodźców? Opowiedz nam o tym, biorąc udział konkursie IRWiR PAN. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone oraz opublikowane.

Miniatura - Okrągłe logo w środku litera Czas spędzony nad wodą powinien być przyjemnością a nie dramatem. Wypoczywając nad wodą zachowajmy rozsądek oraz pamiętajmy o kilku zasadach bezpiecznej kąpieli:

Miniatura - Okrągłe logo w środku litera Uniwersytet Śląski rozpoczął kursy języka polskiego dla obywateli Ukrainy, którzy przekroczyli granice Polski po 24 lutym b.r. Do końca roku uczelnia zorganizuje 30 kursów, weźmie w nich udział blisko 360 osób. Na zorganizowanie tych lekcji Metropolia przeznaczyła ponad pół miliona złotych.

Miniatura - Okrągłe logo w środku litera Sezon turystyczny w pełni, ogłoszeń o pracę w wakacje lawinowo przybywa. Często młodzi ludzie po intensywnym roku szkolnym narzekają na brak pieniędzy na wydatki i letnie wyjazdy. Ponadto wzrastające koszty utrzymania oraz nieciekawe oferty pracy w najbliższej okolicy zmuszają coraz starsze osoby do poszukiwania pracy poza krajem. Właśnie wtedy pojawia się pierwsza myśl o wyjeździe do pracy za granicę.

Miniatura - Żółty trójkąt z wykrzyknikiem w środku W związku z wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu dla przejazdu kolejowego w ciągu ul. Wspólnej w Mierzęcicach (droga powiatowa, rejon ul. Bocznej i Wspólnej), uprzejmie informujemy, że od godz. 7:00 w sobotę 9.07.2022 do godz. 20:00 w niedzielę 10.07 przejazd (bypass) kolejowy będzie zamknięty.

Miniatura - Okrągłe logo w środku litera Prezes Sądu Okręgowego w Sosnowcu wystąpił do Rady Gminy Mierzęcice o dokonanie wyborów uzupełniających 1 ławnika ( z zakresu innego niż prawo pracy i ubezpieczeń społecznych) do orzekania w Sądzie Okręgowym w Sosnowcu na kadencję 2020-2023.

Miniatura - Żółty trójkąt z wykrzyknikiem w środku Szanowni Mieszkańcy. W dniu 04.07.2022r. o godzinie 10:00 odbyło się spotkanie w rejonie przejazdu kolejowego przy ul. Wspólnej, na którym ustalono, że przejazd będzie czynny dla mieszkańców ul. Leśnej. Przejazd w w/w miejscu odbywać się będzie zgodnie ze znakami drogowymi ustawionymi przy drodze.

Miniatura - Żółty trójkąt z wykrzyknikiem w środku W rejonie przejazdu kolejowego w ciągu ul. Wspólnej w Mierzęcicach w dniach 04.07.2022r. - 11.07.2022r. zostanie wprowadzona czasowa zmiana w organizacji ruchu polegająca na zamknięciu przejazdu dla pojazdów kołowych i ustanowieniu objazdu na czas robót.