Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.

24 sierpień 2012

Jasna Góra – po raz 31.

Podczas pierwszej pielgrzymki do Polski – dziś bł. Jan Paweł II we Mszy św. odprawionej pod szczytem Jasnej Góry mówił: „ przyzwyczaili się Polacy […] przychodzić na Jasną Górę.”

 

W myśl tych słów po pewnej przerwie po raz 31. wyruszyła w dniu 24 sierpnia 2012 r. z parafii Targoszyce w liczbie 128 pielgrzymów piesza pielgrzymka na Jasną Górę po Mszy św. o godz. 8.00 w parafialnym kościele.

Tegorocznej pielgrzymce przewodniczy Ks. Łukasz Lisowski wikariusz. Trasa pielgrzymki wiedzie m.in. przez Cynków, Woźniki, Rudnik Mały (gdzie będzie nocleg). W dniu 25 sierpnia drugi dzień pielgrzymki – m.in. poprzez Starczę, Łysiec – Częstochowa.

Oto świadectwo pewnej uczestniczki, która podjęła pielgrzymkę: „Po co współczesny człowiek wyrusza na pielgrzymkowy szlak? Myślę, że po to, aby odnaleźć siebie i drugiego człowieka, zatrzymać czas, spotkać Boga, odkrywać sens życia, „posprzątać swoje wnętrze. Nieważne co będziesz jadł, gdzie będziesz spał…Jesteś szczęśliwy i wolny, w twoim sercu jest pokój”.

Każda pielgrzymka ma nam uświadomić, że nasze życie to pielgrzymka do domu naszego Ojca, który nas oczekuje.

Ks. Janusz Rakoczy