Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 17 lipca 2024 r. w godzinach 11:30 – 16:30, 24 lipca 2024 r. w godzinach 9:00 – 11:30...
 • Baner informujący o realizacji zadania Aktualizacja inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Mierzęcice
  Inwentaryzacja wyrobów azbestowych w Gminie Mierzęcice
  Urząd Gminy Mierzęcice informuje, że w dniach 05 - 31 sierpnia br. na terenie Gminy Mierzęcice, przeprowadzona zostanie aktualizacja inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest. Pracownicy firmy GR...
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych


07 sierpień 2012

I Ogólnopolski Bieg Nowej Wsi – „Biegnij w Nowej Wsi – przełam stereotypy”

15 sierpnia o godz. 16.15 na ulicy Zawadzkiego w Nowej Wsi odbędzie się pierwsza edycja biegu ulicznego, który ma szansę stać się stałym punktem na biegowej mapie Polski. Pomysł jest inicjatywą miejscowej młodzieży prowadzącej i promującej zdrowy i aktywny tryb życia.

 

 

Na wszystkich uczestników, którym uda się ukończyć bieg czekają pamiątkowe medale. Najlepsi na trasie, dzięki wsparciu wójta gminy Mierzęcice Grzegorza Podlejskiego, zostaną uhonorowani pucharami.

 

Impreza to jednak przede wszystkim szansa na zmianę nastawienia społeczności wiejskich do aktywności fizycznej. Bieganie, choć coraz bardziej popularne w polskich miastach, na wsiach ciągle jest traktowane jako objaw dziwactwa. Organizatorzy wierzą, że gdy Bieg ściągnie do Nowej Wsi dużą liczbę zawodników i stanie się wizytówką miejscowości, lokalna społeczność będzie entuzjastycznie podchodziła do kolejnych edycji i tego typu aktywności na co dzień.

 

„Najważniejsze, by w biegu wzięło udział jak najwięcej osób, wynik sportowy schodzi tutaj na dalszy plan. Zachęćmy swoje rodziny i znajomych, żeby licznie pojawić się na starcie. Będziemy się wszyscy świetnie bawili mogąc wspólnie pobiegać i pokażemy, że na wsiach takie rzeczy są możliwe” – przekonuje główny organizator, Tomasz Sar.

 

Zapisy do I Biegu Nowej Wsi są całkowicie bezpłatne. Na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. należy wysłać swoje imię, nazwisko, miejscowość, numer PESEL, klub oraz nr kontaktowy. Możliwe jest również zgłoszenie się drogą telefoniczną pod numerem 697 433 452.

 

Start biegu o godzinie 16.15 nawrót przed zakrętem w stronę Najdziszowa, następnie szybki finisz z górki do mety przy remizie OSP w Nowej Wsi. Weryfikacja zawodników oraz przyznanie numerów startowych w biurze zawodów obok startu od 14.00 do 16.00. Ceremonia zakończenia biegu o 17.15 w parku obok remizy.

 

Do zobaczenia!!!