Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 17 lipca 2024 r. w godzinach 11:30 – 16:30, 24 lipca 2024 r. w godzinach 9:00 – 11:30...
 • Baner informujący o realizacji zadania Aktualizacja inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Mierzęcice
  Inwentaryzacja wyrobów azbestowych w Gminie Mierzęcice
  Urząd Gminy Mierzęcice informuje, że w dniach 05 - 31 sierpnia br. na terenie Gminy Mierzęcice, przeprowadzona zostanie aktualizacja inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest. Pracownicy firmy GR...
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych


18 lipiec 2012

Spotkanie w sprawie przebiegu nowej sieci kanalizacyjno – sanitarnej

Miniatura - Herb Gminy MierzęciceWe wtorek, 17 lipca br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Mierzęcicach odbyło się spotkanie, na którym przedstawiono planowany przebieg kanalizacji sanitarnej przy drodze krajowej DK-78, przebiegającej częściowo przez naszą gminę.

 

 

Na zebraniu zaprezentowano planowany przebieg kanalizacji sanitarnej przy drodze krajowej DK-78, która obejmuje część ul. 21 Stycznia w Przeczycach, ul. Wolności w Mierzęcicach oraz ul. Szczęśniaka w Boguchwałowicach.


Spotkanie miało charakter otwarty, każdy mieszkaniec miał możliwość indywidualnie uzgodnić z projektantami ostateczny przebieg kanalizacji przy swojej działce, lub uzyskać odpowiedź na nurtujące go pytania dotyczące projektu. W trakcie zebrania, wójt gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski udzielił także wszystkim zebranym informacji na temat dofinansowania budowy przyłączy kanalizacyjnych dla prywatnych posesji, które gmina Mierzęcice zamierza w najbliższym czasie pozyskać z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


We wtorkowym spotkaniu uczestniczyli: Grzegorz Podlejski – wójt gminy Mierzęcice, Andrzej Cembrzyński – zastępca wójta, Tadeusz Twardoch – Przewodniczący Rady Gminy Mierzęcice, radni reprezentujący  miejscowości przez które będzie przebiegała nowa kanalizacja, przedstawiciele biura projektowego MGGP S.A. oraz mieszkańcy gminy Mierzęcice.


Projekt pn. „Budowa kanalizacji wraz z przepompowniami dla gminy Mierzęcice” jest częścią projektu kluczowego pn. „Infrastruktura około lotniskowa Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach – gospodarka wodno – ściekowa”  współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.


Ostateczny przebieg kanalizacji wciąż jest na etapie projektowania, jednak to, co zostało zaprezentowane na spotkaniach jest już bardzo bliskie końcowej wersji nowej sieci kanalizacyjno – sanitarnej. Spotkanie pozwoliło wszystkim mieszkańcom naszej gminy zorientować się, jak będzie przebiegała kanalizacja, oraz dowiedzieć o kolejnych funduszach związanych z jej budową, które zamierza pozyskać gmina Mierzęcice.

Kamil Morawiec