Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych


26 październik 2022

Rozeznanie ilości gospodarstw domowych chętnych do zakupu węgla sprzedawanego przez Gminę Mierzęcice

Miniatura - Okrągłe logo w środku litera Urząd Gminy Mierzęcice prowadzi rozeznanie ilości gospodarstw domowych chętnych do zakupu węgla, który byłby sprzedawany przez Gminę Mierzęcice. Prosimy mieszkańców, którzy uzyskali dodatek węglowy do zgłaszania chęci zakupu węgla po cenie preferencyjnej, zgodnie z procedowaną ustawą o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe.

 

Osoby zainteresowane zakupem węgla od Gminy prosimy o osobiste złożenie załączonego formularza do Urzędu Gminy Mierzęcice do dnia 9 listopada br. w godzinach pracy urzędu.

Należy podać następujące dane:

 • adres gospodarstwa domowego,
 • nr telefonu kontaktowego,
 • ilość węgla, którą chcemy kupić – maksymalnie 3 tony,
 • rodzaj paliwa, które chcemy kupić (orzech, groszek).

Z preferencyjnego zakupu wyłączone są gospodarstwa, które już kupiły węgiel w ilości co najmniej 3 tony po cenie niższej niż 2 000 zł za tonę z PGG S.A.

 

Informacja:
Ustawa regulująca sprzedaż węgla przez gminy jest w trakcie procedowania, więc powyższe informacje ostatecznie mogą ulec zmianie.
Zebranie powyższych danych służy wyłącznie wstępnemu ustaleniu liczby gospodarstw domowych znajdujących się na terenie gminy Mierzęcice, zainteresowanych zakupem paliwa stałego po cenach preferencyjnych.
Po wprowadzeniu ustawy konieczne będzie złożenie odrębnych wniosków o zakup węgla od Gminy. Formularz i klauzula RODO dostępne są na stronie internetowej urzędu oraz w sekretariacie urzędu, pok. 22.

 

Pliki do pobrania: