Fragment zdjęcia przedstawiający musztrę przy pomniku lotnictwa w Mierzęcicach Osiedle28 sierpnia br. na terenie byłego osiedla wojskowego w Mierzęcicach odbyły się uroczyste obchody Święta Lotnictwa. Ich organizatorem było Koło Sympatyków Lotnictwa Mierzęcice - Osiedle.

Uroczystość z ramienia Koła Sympatyków Lotnictwa prowadził mjr pil. w st. spocz. Ryszard Dębski. Wartę honorową przy tablicy pamiątkowej pełnili żołnierze z 34. Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej z Bytomia.

Uroczystość rozpoczęła się wysłuchaniem i odśpiewaniem Hymnu Lotników, a następnie jej uczestnicy minutą ciszy uczcili pamięć kolegów, którzy zginęli w katastrofach lotniczych w czasie pełnienia służby oraz wszystkich innych, którzy odeszli na wieczną wartę.

Podczas uroczystości głos zabrał m.in. płk. pil. w st. spocz. Tadeusz Dłużyński – Prezes Związku Piłsudczyków m. Rybnik oraz Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski. Tak ważne wydarzenie nie mogło by się obyć bez tradycyjnego złożenia wiązanek i kwiatów przed pomnikiem przez poszczególne delegacje.

Organizatorzy uroczystości wręczyli kwiaty jubilatom kończącym 80 i 90 lat, należącym do Koła Sympatyków Lotnictwa Mierzęcice Osiedle. W gronie uhonorowanych kwiatami znaleźli się płk. pil. w st. spocz. Andrzej Krzyśpiak, płk. pil. w st. spocz. Andrzej Stanek, płk. pil. w st. spocz. Kazimierz Ciapała oraz Krystyna Sekuła.

Zdjęcie przedstawiające fragment przemowy Wójta Gminy Mierzęcice Grzegorza Podlejskiego

Zdjęcie przedstawiające żołnierzy stojących przy pomniku

Zdjęcie przedstawiające przemowę emerytowanych pilotów

Zdjęcie przedstawiające składanie kwiatów pod pomnikiem