Miniatura artykułu - Flagi Polska UkraińskaJeden wspólny transport z pomocą dla Ukrainy – to wspólna decyzja prezydentów, starosty, burmistrzów i wójtów z terenu Zagłębia Dąbrowskiego. Do działania włączyły się także firmy Amazon oraz Raben.

 

Na terenie całego Zagłębia trwają zbiórki najpotrzebniejszych produktów, które mają trafić na Ukrainę. W zagłębiowskich punktach odbywa się segregacja produktów, które później trafią do centrum logistycznego Amazon w Sosnowcu. Wszystkie miasta i gminy wiedzą jakie produkty powinny znaleźć się w przygotowywanych paczkach. Przede wszystkim mają to być rzeczy nowe, oryginalnie zapakowane. Produkty powinny być podzielone na kategorie.

Miasta i Gminy całego Zagłębia Dąbrowskiego skorzystają z pomocy specjalistów, którzy już zajmują się profesjonalnym przygotowaniem towarów do wysyłki. Gminy dostarczają już posegregowane produkty do sosnowieckiego oddziału Amazona. Na miejscu towar jest opisywany, rozmieszczony na paletach i profesjonalnie przygotowany do transportu. Cały zawierający 30 palet transport już dziś wyruszy w drogę. Kolejny wyjedzie jutro.

Palety z centrum logistycznego Amazon odbierze firma Raben - Solidaryzujemy się z naszymi ukraińskimi kolegami i całym Narodem Ukraińskim. Wykorzystując nasze możliwości i zasoby podejmujemy konkretne działania pomocowe. Polegają one nie tylko na zbiórce funduszy na rzecz Ukrainy i oferowaniu pomocy pracownikom Raben pochodzenia ukraińskiego, chcącym przyjechać do Polski lub sprowadzić tu swoich bliskich. Robimy także to na czym znamy się najlepiej – dostarczamy towary tam, gdzie są potrzebne, wspierając lokalny samorząd w pomaganiu – komentuje Łukasz Pełko, dyrektor regionu Raben Logistics Polska. 

Tak przygotowana pomoc ułatwi jej ekspresowy transport na Ukrainę do potrzebujących, a w miejscu docelowym pozwoli na łatwą identyfikację przesyłek.

- Ilość darów, która trafi na Ukrainę jest ogromna. To efekt pospolitego ruszenia wśród mieszkańców Zagłębia. Bardzo dużo darów trafia ze szkół. Jesteśmy dumni z naszych uczniów i ich opiekunów – mówią wspólnym głosem samorządowcy.

 

Zdjęcie przedstawiające pomoc dla Ukrainy

Zdjęcie przedstawiające pomoc dla Ukrainy

Zdjęcie przedstawiające pomoc dla Ukrainy

Zdjęcie przedstawiające pomoc dla Ukrainy