Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


11 czerwiec 2012

Szkoła Podstawowa nr 1 w Mierzęcicach w finale Ogólnopolskiego Turnieju BRD

W dniach 4 – 6 czerwca 2012 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach wzięli udział w finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbywał się w Ustroniu.


Po całorocznej rywalizacji, w której to przyszło nam pokonać wiele szkół oraz przejść wiele etapów (zwycięstwa na etapach: gminnym, powiatowym, okręgowym i wojewódzkim) dotarliśmy po raz pierwszy w historii do finału ogólnopolskiego. Podczas trzydniowych zmagań nasza drużyna w składzie Patrycja Bar, Łukasz Głuszak i Igor Opara pod kierunkiem wieloletniego opiekuna pani Anny Studentkowskiej – Tokarskiej stanęła do rywalizacji w gronie 16 najlepszych zespołów w całej Polsce.

 

Rozpoczęliśmy tradycyjnie od testu wiedzowego, w którym dwóch naszych chłopców zajęło indywidualnie ex equo czwarte miejsce, Patrycja piąte, a drużynowo po pierwszym dniu zajmowaliśmy bardzo wysokie siódme miejsce.

 

Drugi dzień rozpoczął się od spotkania na Rynku, gdzie zostaliśmy oficjalnie powitani przez władze Ustronia, obejrzeliśmy występy artystyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustroniu. Największą atrakcją dla dzieci było spotkanie z Kajetanem Kajetanowiczem – dwukrotnym Mistrzem Polski w rajdach samochodowych.


Z Rynku przemaszerowaliśmy w pochodzie do Amfiteatru, gdzie odbyła się dalsza część rywalizacji. Mimo bardzo niesprzyjających warunków pogodowych, padającego deszczu i porywistego wiatru nasza trójka podjęła walkę na rowerowym torze przeszkód oraz na miasteczku ruchu drogowego, które zostało rozstawione w parku okalającym Amfiteatr. Z trójki naszych reprezentantów najlepiej pokazała się Patrycja Bar, która indywidualnie na miasteczku ruchu drogowego zajęła drugie miejsce, popełniając zaledwie jeden błąd. Także ona najlepiej spisała się na bardzo trudnym rowerowym torze przeszkód, zajmując piąte miejsce.

 

Drugi dzień rywalizacji drużynowo zakończyliśmy na trzynastym miejscu, miejsce to nie uległo zmianie po ostatniej konkurencji - udzielaniu pierwszej pomocy, która odbyła się w ostatnim dniu zawodów. Indywidualnie olbrzymi sukces odniosła Patrycja Bar, która spośród 48 uczestników startujących w finale zajęła 11 miejsce, ale okazała się bezkonkurencyjna w kategorii dziewcząt, zajmując pierwsze miejsce, tym samym udowadniając, że ten typowo męski turniej jest także dla dziewcząt. Uczniowie w nagrodę otrzymali kaski, ochraniacze oraz drobne upominki związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego.