Miniatura - Obrazek z dowodem osobistymKażdy obywatel polski (wnioskodawca), który nie może złożyć osobiście w urzędzie wniosku o wydanie dowodu osobistego z powodu choroby, niepełnosprawności lub innej niedającej się pokonać przeszkody i przebywa na terenie Powiatu Będzińskiego powiadamia Urząd Miejski w Będzinie.

Pracownik tut. urzędu po uprawdopodobnieniu przez wnioskodawcę zaistnienia jednego z ww. przypadków zapewnia przyjęcie wniosku w miejscu pobytu tej osoby. Jeżeli okoliczności nie pozwalają na przyjęcie tego wniosku to odmawia się jego przyjęcia w miejscu wskazanym przez wnioskodawcę oraz poucza się o konieczności złożenia wniosku osobiście.

W przypadku potrzeby złożenia wniosku o wydanie dowodu osobistego w trybie art. 26 ustawy o dowodach osobistych przez osoby przebywające na obszarze Powiatu Będzińskiego proszę o kontakt:

  • z Urzędem Miejskim w Będzinie, ul. 11 Listopada 20, pok. 23-24 (parter), tel. 32 267 91 26, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub
  • bezpośrednio z urzędem gminy / miasta w miejscowości swojego przebywania.