Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


19 kwiecień 2011

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – etap wojewódzki.

W dniu 16 kwietnia odbył się w Siewierzu finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Gminę Mierzęcice reprezentowała Anna Dyszy, zwyciężczyni etapu powiatowego w kategorii szkół podstawowych.

 

Oprócz uczniów z klas IV – VI w konkursie wzięła także udział młodzież gimnazjalna oraz ze szkół średnich.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Najpierw uczestnicy musieli się zmierzyć z pisemnym testem, składającym się z 40 pytań. Najlepsi w tym etapie przechodzili do drugiej rundy, która miała charakter ustnych odpowiedzi na pytania dotyczące szeroko rozumianego pojęcia pożarnictwa, niesienia pierwszej pomocy poszkodowanemu czy dziejów straży pożarnej.

Wśród wielu przybyłych gości na turnieju zjawili się Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski i Zastępca Wójta Gminy Mierzęcice Andrzej Cembrzyński. Trzymali oni mocno kciuki za naszą jedyną reprezentantkę. Rywalizacja była jednak tak silna, iż Ani Dyszy nie udało się niestety awansować do etapu krajowego OTWP, który odbędzie się w maju w Ciechocinku.

Zwycięstwo w etapie powiatowym i sam udział w eliminacjach wojewódzkich jest i tak olbrzymim sukcesem Ani, a okazja do poprawienia swojego wyniku już za rok.