Miniatura artykułu - zdjęcia przestawiające strzykawkę i szczepionkę przeciw COVID-10Szczepionki są najbardziej skuteczną metodą chroniącą przed zarażeniem różnymi chorobami. Ludzkość z powodzeniem korzysta z takich metod ochrony przed wirusami od kilkuset lat. Dzięki szczepieniom chronimy nie tylko siebie, ale także swoich bliskich.

 

Podobnie jest w przypadku szczepionek na Covid-19. Szacuje się, że skuteczność obecnych na rynku preparatów w zależności od producenta wynosi do 95%. Szczepiąc się przeciw koronawirusowi, przyczyniamy się do szybszego znoszenia ograniczeń i powrotu do normalnego życia poprzez osiągnięcie tzw. odporności populacyjnej.

Jako osoby w pełni zaszczepione mają Państwo szansę zdobyć atrakcyjne nagrody w Loterii Narodowego Programu Szczepień.

Loteria Narodowego Programu Szczepień

W ramach narodowej loterii do wygrania są samochody, hulajnogi elektryczne, a nawet milion złotych. Aby, wziąć udział w losowaniu nagród wystarczy zaszczepić się przeciw COVID-19 dowolnym preparatem dostępnym w Polsce. Rejestracja na szczepienie zajmuje tylko chwilę i można jej dokonać poprzez:

  • bezpłatną infolinię 989,
  • pacjent.gov.pl,
  • SMS o treści SzczepimySie na numer 880-333-333,
  • pobliski punkt szczepień:

 

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PROMED Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Mierzęcice ul. Wolności 137, tel. 32 288 70 45

Centrum Opieki Długoterminowej "Joanna" - Mierzęcice ul. Osiedle 76, tel. 735 158 888 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00)

 

Po zaszczepieniu, wystarczy zarejestrować się na swoim Internetowym Koncie Pacjenta przez stronę www.pacjent.gov.pl lub zadzwonić na infolinię pod numer 989 i wyrazić zgodę na udział w loterii w terminie do 30 września br.

Dzięki zgłoszeniu można wziąć udział w aż czterech losowaniach!

  • Codziennie do wygrania nagroda pieniężna w kwocie 200 lub 500 zł,
  • Raz w tygodniu - nagroda pieniężna w kwocie 50 000 zł lub hulajnoga elektryczna,
  • Raz w miesiącu - nagroda pieniężna w kwocie 100 000 zł lub Toyota Corolla,
  • Nagroda finałowa - milion złotych lub Toyota C-HR!

Ważne! Udział w loterii może wziąć każda pełnoletnia i w pełni zaszczepiona osoba.

 

Konkursy dla gmin

Ponadto skierowano również konkursy do gmin w celu zachęcenia i zmobilizowania Polaków do zaszczepienia się przeciw COVID-19. Zwycięskie gminy, które osiągną najwyższy odsetek zaszczepionych mieszkańców, otrzymają środki od 100 tys. zł do 2 mln zł, które będą mogły przeznaczyć na dowolny cel dotyczący przeciwdziałania COVID-19.