Miniatura - Okrągłe logo w środku litera Informujemy, że Gmina Mierzęcice planuje pozyskać dofinansowanie do demontażu i unieszkodliwienia pokrycia dachowego zawierającego azbest zniszczonego w wyniku gradobicia, które miało miejsce w dniu 24.06.2021 roku.

Na podstawie zgłoszeń mieszkańców przygotowany zostanie wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach Ogólnopolskiego program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest przy udziale środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W związku z powyższym osoby zainteresowane demontażem i unieszkodliwieniem pokryć dachowych zawierających azbest uszkodzonych w wyniku gradobicia, proszone są o złożenie w tym zakresie informacji do Urzędu Gminy w Mierzęcicach (pok. nr 4), w terminie do 14 lipca 2021 r.

Telefon kontaktowy: 32 288 79 00 wew. 221.

Do pobrania:

Do informacji należy dołączyć: kolorowe zdjęcia obiektów, z których planowany jest demontaż azbestu lub miejsc składowania azbestu (w przypadku zbierania) umożliwiające identyfikację ich położenia lub przesłać je na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w treści wiadomości proszę wpisać adres nieruchomości).

Realizacja zadania będzie możliwa pod warunkiem przyznania środków z WFOŚiGW w Katowicach dla Gminy Mierzęcice.