Logo artykułu - zdjęcie przedstawiające Zofię Potasińską - laureatkę nagrody starosty Będzińskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na wniosek Wójta Gminy Mierzęcice Grzegorza Podlejskiego Pani Zofia Potasińska znalazła się w zaszczytnym gronie laureatów, którzy odebrali nagrody z rąk Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca za 2020 rok w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Spośród 15 zgłoszonych kandydatur, komisja obradująca w sprawie rozpatrzenia wniosków, podjęła decyzję o przyznaniu 11 Nagród Starosty Będzińskiego za 2020 rok.

Wieloletnia praca Pani Zofii Potasińskiej na rzecz Koła Gospodyń Wiejskich pozytywnie wpływa na kultywowanie i pielęgnowanie tradycji, jak również wzbogacenie życia kulturalnego gminy i regionu.

Podczas uroczystej gali  wręczenia  nagród, która odbyła się w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie Wójt Gminy Mierzęcice osobiście pogratulował laureatce oraz wręczył list gratulacyjny i kwiaty.

Zdjęcie przedstawiające Zofię Potasińską - laureatkę nagrody starosty Będzińskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.