Miniatura - Okrągłe logo w środku litera Od 21 czerwca 2021 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mierzęcicach ul. Wolności 62a można ponownie korzystać z porad prawnika.

Porady prawnika w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mierzęcicach ul. Wolności 62a tel. 32 288 70 35 będą dostępne w poniedziałki i środy od godz. 13:00 do godz. 17:00.

Starostwo Powiatowe w Będzinie zaprasza jednocześnie do korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej poprzez porady telefoniczne.

Odbywa się to poprzez wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu (32) 778 78 84

• Poniedziałek w godz. od 7:30 do 17:00,
  • Wtorek - czwartek w godz. 7:30 do 15:30,
  • Piątek w godz. od 7:30 do 14:00.

lub poprzez pocztę elektroniczną wysyłając email pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Starostwo Powiatowe w Będzinie informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2015r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2020 r. poz. 2232 t.j.) Powiat Będziński realizuje zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej polegające na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej.

Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługują osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą nie zatrudniającej innych osób w ciągu ostatniego roku.

Mając na uwadze obecną sytuację epidemiologiczną Powiat Będziński zapewnia dostęp do rzetelnego i poufnego uzyskania darmowych porad prawnych osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej.

Uprawnieni będą mogli uzyskać informacje w zakresie:

• prawa pracy,
  • przygotowania do rozpoczęcia działalności gospodarczej,
  • prawa cywilnego,
  • spraw karnych,
  • spraw administracyjnych,
  • ubezpieczenia społecznego,
  • spraw rodzinnych,
  • prawa podatkowego z wyłączeniem spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.