Logo artykułu - zdjęcie meczuKS Strażak Nowa Wieś w ostatnim meczu sezonu pokonał UKS Sławków aż 8:2 i potwierdził jednoznacznie, że był najlepszą drużyną w Klasy B podokręgu sosnowieckiego. Po dobrej rundzie jesiennej, którą klub z Nowej Wsi ukończył nieco zaskakująco na pozycji lidera rozgrywek, runda wiosenna należała już w zupełności do Strażaka.

 

Dość powiedzieć, że w 18 meczach sezonu drużyna zdobyła 90 bramek, odnosząc przy tym aż 15 zwycięstw. Teraz przed zawodnikami zasłużona przerwa wakacyjna, a następnie przygotowania do gry w Klasie A, do której zespół wraca po 11 latach nieobecności.

W pierwszym wiosennym meczu Strażak pokonał Źródło II Kromołów 5:3. Było to niełatwe spotkanie, którego wynik pozwolił jednak utrzymać pozycję lidera. Tydzień później nasza drużyna gładko zwyciężyła Gminę II Psary 9:0 i kwestia awansu do wyższej klasy rozgrywek stawała się coraz bardziej realna. Kluczowym meczem było spotkanie z rywalem, który wydawał się być najgroźniejszy, czyli drugim zespołem Przemszy Siewierz. Po niezwykle emocjonującym meczu Strażak „przywiózł” z Siewierza trzy punkty zwyciężając 3:1 i byliśmy już „jedną nogą” w Klasie A. Kolejne tygodnie na fali entuzjazmu i wiary we własne możliwości przyniosły wyniki: 11:0 z KS Giebło, 13:1 z JSP Wartą Zawiercie i 3:0 z Łazowianką II Łazy (po tym meczu awans stał się  faktem). Co prawda w przedostatniej kolejce drużyna uległa Zewowi Kazimierz, ale zakończyła rozgrywki w bardzo dobrym stylu pokonując UKS Sławków 8:2. Do dorobku Strażaka dopisano również walkowerem trzy punkty z drużyną Niegowoniczek 2018, która po rundzie jesiennej wycofała się z rozgrywek.

Rozgrywki w wyższej lidze rozpoczną się już za dwa miesiące. Mamy nadzieję, że po wakacjach drużyna wróci jeszcze silniejsza, bo mecze w Klasie A będą znacznie bardziej wymagające. Jedno jest pewne, emocji na Pinku nie zabraknie! Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców naszej gminy do kibicowania. Każda osoba na trybunach jest potrzebna, bo dodaje więcej energii piłkarzom i tworzy atmosferę sportowego widowiska. Do zobaczenia w sierpniu!

 

Zdjęcie meczu