Logo artykułu - Zdjęcie Członków Zarządu 28 maja w remizie OSP w Wojkowicach Kościelnych odbyło się uroczyste posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP Powiatu Będzińskiego.

W posiedzeniu uczestniczyli Posłowie RP Rafał Adamczyk oraz Mateusz Bochenek, Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP Zdzisław Banaś, Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Komendant Powiatowy PSP w Będzinie mł. bryg. Arkadiusz Spera, Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski, Wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń.

Podczas spotkania uhonorowano zasłużone Druhny i Druhów, wręczając im odznaki za zasługi dla Pożarnictwa Powiatu Będzińskiego. Z nieskrywana dumą i radością informujemy, że w zaszczytnym gronie Druhów uhonorowanych Odznaczeniami Powiatowymi znaleźli się strażacy ochotnicy należący do jednostek OSP znajdujących się na terenie gminy Mierzęcice tj.:

• OSP Sadowie - Mieczysław Filipek, Pasamonik Henryk, Pasamonik Leszek, Marcin Engelhard, Krzysztof Kajdas, Andrzej Cembrzyński;
  • OSP Toporowice - Jerzy Sabatowicz;
  • OSP Przeczyce - Sławomir Lipiński, Krzysztof Hyla;
  • OSP Mierzęcice - Bronisław Kocot, Kańtoch Marek, Nabrdalik Jerzy, Nowak Marian, Tyrała Jerzy.

Najwyższe odznaczenie- Medal honorowy im. Bolesława Chomicza otrzymał Jerzy Tyrała - Prezes OSP w Mierzęcicach. Medal ten nadawany jest za zasługi dla rozwoju i umacniania Związku OSP RP oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.

Posiedzenie było okazją do podsumowania działalności Związku za rok 2020. Podczas obrad przyjęto ponadto uchwałę w sprawie Zjazdu Powiatowego oraz szczegółowo omówiono projekt ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym Druhom i dziękujemy za pełną poświęcenia i odwagi służbę na rzecz mieszkańców.

Zdjęcie przedstawiające członków komisji

Zdjęcie przedstawiające moment odznaczenia prezesa OSP Mierzęcice Jerzego Tyrały

Zdjęcie przedstawiające moment odznaczenia Wiceprezesa Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP Zdzisława Banasia

Zdjęcie przedstawiające odznaczonych druhów z teren Gminy Mierzęcice