Miniatura loga Głównego Urzędu Statystycznego

W dniu 1 kwietnia 2021 r. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań 2021. Głównym celem nowelizacji ustawy jest wydłużenie czasu realizacji NSP w warunkach zagrożenia epidemicznego COVID-19 o 3 miesiące, tj. do 30 września 2021r.

W związku z powyższym wywiady bezpośrednie w spisie powszechnym nie będą realizowane do odwołania. Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja br. o czym będziemy szczegółowo informować.

W chwili obecnej spisać można się poprzez:

Ponadto informujemy, że w budynku Urzędu Gminy Mierzęcice przy ul. Wolności 95 udostępniono stanowisko komputerowe do przeprowadzenia samospisu. Stanowisko zostało przygotowane dla osób, które nie posiadają możliwości technicznych do wypełnienia formularza spisowego w domu (braku dostępu do komputera lub Internetu).

Wyznaczeni pracownicy w razie potrzeby będą zapewniali wsparcie merytoryczne i techniczne przy dokonywaniu samospisu.