Miniatura artykułu - zdjęcie przedstawiajace trzy mini bałwankiZachęcamy Państwa do zapoznania się z relacją z tegorocznych, nietypowych ferii zimowych, organizowanych przez mierzęcicki GOK. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku podczas zimowego odpoczynku od nauki będziemy mogli spotykać się z dziećmi osobiście, czyli tak jak najbardziej lubimy..

 

W ostatnich dniach ferii zimowych Polskę spowiła prawdziwie zimowa aura. Obfite opady śniegu spowodowały, że dzieci z radością wybiegły na podwórka lepić bałwany, rzucać się śnieżkami, spacerować w bajkowej scenerii. Wszystkie pagórki w okolicy przyciągnęły zwolenników jazdy na sankach czy jabłuszkach. Niestety taka pogoda towarzyszyła dzieciom tylko w ostatnie dni ferii. Nie oznacza to jednak, że pomimo braku śniegu niemal podczas całych ferii zimowych mierzęcickie dzieci skazane były na nudę.

O to, by urozmaicić  im czas odpoczynku od nauki zadbał Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach, który przygotował bogatą ofertę nieodpłatnych warsztatów w  nowej formie domowej. Aby wziąć w nich udział, wystarczyło tylko zgłosić akces swojego dziecka na wybrane zajęcia. O resztę zatroszczyli się już pracownicy mierzęcickiego GOK.

W pierwszym tygodniu ferii GOK oferował dzieciom domowe warsztaty tworzenia: niepowtarzalnej biżuterii drewnianej, szkatułek z piankoliny, papierowych misek, pachnących mini mydełek, soli do kąpieli oraz przygotowania mini deserków. Z kolei w drugim tygodniu najmłodsi mieszkańcy naszej gminy mogli wziąć udział w warsztatach tworzenia: origami, zawieszek porcelanowych, kulinarnych (wypieku ciasteczek owsianych), prezentów dla babci i dziadka czy ozdobnych słoiczków. Wszystkie propozycje zajęć cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców gminy Mierzęcice. Niemal od razu po ogłoszeniu informacji o odbywających się warsztatach domowych, w mierzęcickim GOK rozdzwoniły się telefony rodziców, którzy chcieli zgłosić udział swoich dzieci w proponowanych zajęciach. Ze względu na ograniczoną ilość zestawów, o udziale w warsztatach decydowała kolejność zgłoszeń.

Przesłane do mierzęcickiego GOK przez rodziców uczestników domowych zajęć zdjęcia prac, niewątpliwie świadczą o talencie ich twórców. Co prawda nie jest to dla nikogo zaskoczeniem, bowiem na każdy z  wielu różnych tematycznie  konkursów, których organizatorem jest mierzęcicki GOK, wpływają wspaniałe prace od utalentowanych młodych mieszkańców naszej gminy. Jury tych twórczych rywalizacji niemal zawsze ma twardy orzech do zgryzienia, podczas wyboru laureatów… Tak też zapewne będzie i tym razem, ponieważ wkrótce rozstrzygnięte zostaną aż dwa konkursy organizowane podczas ferii: Gminny Konkurs Plastyczny na „Najpiękniejszą maskę karnawałową” oraz Gminny Konkurs pn. „Nietypowy karmnik”. O wynikach obu twórczych rywalizacji poinformujemy Państwa już wkrótce.

Tegoroczna akcja ferii została współfinansowana ze środków pochodzących z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mierzęcicach.

Tymczasem życzymy wszystkim dzieciom niesłabnącego zapału do nauki w II semestrze tego roku szkolnego oraz warunków pogodowych, które po nauce szkolnej umożliwią odpoczynek i zabawy na dworze. Nie od dziś wiadomo bowiem, że: „zima lubi dzieci najbardziej na świecie”…

 

Kolaż zdjęć - warsztaty mini deserki

Kolaż zdjęć - warsztaty mini deserki

Kolaż zdjęć - warsztaty papierowe miski

Kolaż zdjęć - warsztaty drewniana biżuteria

Kolaż zdjęć - warsztaty drewniana biżuteria

Kolaż zdjęć - warsztaty drewniana biżuteria

Kolaż zdjęć - warsztaty mydełka oraz szkatułki z piankoliny

Kolaż zdjęć - warsztaty mydełka

Kolaż zdjęć - warsztaty sole do kąpieli

Kolaż zdjęć - warsztaty sole do kąpieli

Kolaż zdjęć - warsztaty mini deserki

Kolaż zdjęć - warsztaty sole do kąpieli

Kolaż zdjęć - warsztaty kulinarne - ciasteczka owsiane

Kolaż zdjęć - warsztaty kulinarne - ciasteczka owsiane

Kolaż zdjęć - warsztaty kulinarne - ciasteczka owsiane

Kolaż zdjęć - warsztaty prezenty - medale na Dzień Babci i Dzień dziadka

Kolaż zdjęć - warsztaty prezenty - medale na Dzień Babci i Dzień dziadka

Kolaż zdjęć - warsztaty prezenty - medale na Dzień Babci i Dzień dziadka

Kolaż zdjęć - warsztaty origami

Kolaż zdjęć - warsztaty prezenty - medale na Dzień Babci i Dzień dziadka

Kolaż zdjęć - warsztaty prezenty - medale na Dzień Babci i Dzień dziadka

Kolaż zdjęć - warsztaty prezenty - medale na Dzień Babci i Dzień dziadka

Kolaż zdjęć - warsztaty origami

Kolaż zdjęć - warsztaty ozdobne słoiki

Kolaż zdjęć - warsztaty ozdobne słoiki

Kolaż zdjęć - warsztaty ozdobne słoiki

Kolaż zdjęć - warsztaty ozdobne słoiki

Kolaż zdjęć - warsztaty ozdobne słoiki

Kolaż zdjęć - warsztaty prezenty - medale na Dzień Babci i Dzień dziadka

Kolaż zdjęć - warsztaty kulinarne - ciasteczka owsiane

Kolaż zdjęć - warsztaty kulinarne - ciasteczka owsiane

Kolaż zdjęć - warsztaty kulinarne - ciasteczka owsiane