Gmina Mierzęcice znalazła się na mapie europosła Łukasza Kohuta, który postanowił odwiedzić samorządy województwa śląskiego. Uroki Mierzęcic śląski eurodeputowany poznał we wtorek, 4 sierpnia.

Aby móc jak najlepiej zapoznać europarlamentarzystę z terenem gminy, wójt Grzegorz Podlejski zabrał swojego gościa na małą wycieczkę, w ramach której Łukasz Kohut odwiedził otwartą w lutym 2020 roku Filię Nr 5 Gminnej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w sołectwie Mierzęcice Osiedle. Eurodeputowany mógł przyjrzeć się również kilku zakończonym w gminie inwestycjom np. wyremontowanej drodze na Sadowiu oraz nowym wielofunkcyjnym boiskom w Boguchwałowicach, oraz Toporowicach.

Podczas spotkania nie zabrakło rozmów o sprawach ważnych dla gminy i inwestycjach, które mogą być realizowane przy w wsparciu Unii Europejskiej.

* Łukasz Kohut urodził się w 1982 roku w Katowicach. Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego na kierunkach politologia oraz zarządzanie i marketing, oraz absolwentem zarządzania i marketingu na fińskim Savonia University of Applied Sciences w Varkaus. Międzynarodowe doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. jako koordynator międzypaństwowych projektów pomiędzy Czechami, Norwegią i Filipinami.

W Parlamencie Europejskim jest członkiem Grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów. Łukasz Kohut zasiada także w Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii, ponadto europoseł jest członkiem Delegacji do Parlamentarnego Komitetu Stabilizacji i Stowarzyszenia UE-Serbia oraz członkiem Delegacji do spraw Współpracy w ramach Wymiaru Północnego i do spraw Stosunków ze Szwajcarią i Norwegią, do Wspólnej Komisji Parlamentarnej UE–Islandia oraz do Wspólnej Komisji Parlamentarnej Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

Wójt Gminy oraz Eurposeł podają sobie ręce

Wójt Gminy oraz Eurposeł wspólnie pozują do zdjęcia na nowym boisku