Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


26 czerwiec 2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Rok szkolny 2019/2020 zakończył się w piątek 26 czerwca, ale szkoły nie tylko na terenie Gminy Mierzęcice, lecz w całym kraju, ze względu na sytuację epidemiologiczną, nie zorganizowały tego dnia tradycyjnego zakończenia roku szkolnego i uroczystego wręczania świadectw i nagród.

 

Uczniowie odbierali świadectwa z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego. O terminie i formie odebrania przez uczniów dokumentu potwierdzającego całoroczne wyniki w nauce - decydowali dyrektorzy placówek edukacyjnych.

Miniony rok szkolny nie był łatwy zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, czy rodziców i opiekunów. Wielokrotnie doskwierał wszystkim brak typowych relacji międzyludzkich, możliwości osobistego spotykania się.

Mamy nadzieję, że po wakacjach sytuacja epidemiologiczna spowodowana pandemią koronawirusa umożliwi uczniom powrót do nauki w szkole.

Życzymy Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom i Pracownikom Oświaty z okazji nadejścia upragnionych wakacji, słonecznego i bezpiecznego wypoczynku pełnego niezapomnianych pozytywnych wrażeń, zdrowia oraz dużo zabawy i dobrego humoru.

Niech ten letni czas sprzyja poznawaniu ciekawych miejsc, ludzi i zdobywaniu nowych doświadczeń.

Do zobaczenia we wrześniu!