Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


29 kwiecień 2020

Bądźmy patriotami, 3 maja wywieśmy flagi

W tym roku nie będzie tradycyjnych obchodów z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Gminie Mierzęcice. Z powodu koronawirusa Urząd nie będzie organizował uroczystości związanych z tym Świętem Narodowym, jednak jak co roku w kościele pw. św. Mikołaja w Targoszycach o godz. 11.30 odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny oraz Druhów Strażaków.

 

 Choć w tym roku zabraknie wydarzeń, które rokrocznie towarzyszyły tej szczególnej dacie to uchwalenie Konstytucji możemy celebrować w swoim domowym zaciszu.

Patriotyzm to miłość do Polski każdego dnia. Jeśli 3 maja w Święto Konstytucji, chcemy dać szczególny wymiar tej miłości, to wywieśmy flagi narodowe w swoich domach i pokażmy jak bardzo kochamy swoją ojczyznę.

O patriotyzmie porozmawiajmy też ze swoimi pociechami, wyjaśnijmy im dlaczego 3 maja jest tak ważną datą w kalendarzu każdego Polaka. Niech ten dzień będzie dla nas wszystkich piękną lekcją historii.