Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


10 kwiecień 2020

Egzaminy maturalne przesunięte. Od 16 kwietnia obowiązek noszenia maseczek

Miniatura - Okrągłe logo w środku litera W czwartek (9 kwietnia) premier, Mateusz Morawiecki, ogłosił nowe obostrzenia związane z walką z koronawirusem. Przez kolejny tydzień, do 19 kwietnia, mają być zamknięte kina, teatry, a także galerie handlowe oraz zakłady fryzjerskie i punkty usług. Nadal wstrzymany będzie ruch lotniczy i międzynarodowy. Premier zdecydował także o zamknięciu granic na kolejne dwa tygodnie. Zakaz imprez masowych obowiązuje do odwołania.

 

 

Szkoły nadal zamknięte, egzaminy przesunięte

Szkoły pozostaną zamknięte do 26 kwietnia. Przesunięciu ulegną terminy egzaminów ósmoklasisty oraz matury. O nowym terminie uczniowie zostaną poinformowani na trzy tygodnie przed. Jak wyjaśniał premier, egzaminy najwcześniej odbędą się w czerwcu.

Obowiązek zasłaniania ust i nosa

Po świętach w naszym kraju każda osoba przebywająca w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

Musimy powoli, w sposób bezpieczny wracać do rzeczywistości, ale zachować środki, które pozwolą nam ograniczyć wirusa. Od przyszłego czwartku (16.04) wprowadzimy obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Pamiętajmy, że stosując się do wszystkich obowiązujących zasad, możemy ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawairusa. Na szybkim powrocie do świata bez epidemii powinno zależeć nam wszystkim.

Aktualne zasady i ograniczenia można znaleźć na stronie: www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia