Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


27 luty 2020

Informacje dotyczące rozliczeń za 2019 rok

Miniatura - Logo Krajowej Administracji SkarbowejOd 15 lutego 2020 r. na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl została uruchomiona  usługa Twój e-PIT.  Twój e-PIT to  narzędzie Ministerstwa Finansów, dzięki któremu istnieje możliwość zapoznania się z przygotowanym przez system zeznaniem podatkowym.

 

Osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, oprócz dostępnych w ubiegłym roku zeznań PIT-37 i PIT-38, będą mogły złożyć również PIT-28 i PIT-36. Aby skorzystać z usługi należy wybrać Twój e-PIT w serwisie podatki.gov.pl i postępować zgodnie z zamieszczoną tam instrukcją. Jeśli podatnik nie złoży samodzielnie zeznania PIT, ani nie odrzuci zeznania przygotowanego przez KAS wówczas z upływem 30 kwietnia zostanie ono automatycznie zaakceptowane (za wyjątkiem rozliczeń rocznych na formularzach PIT-28 i PIT-36).

Mikrorachunek podatkowy

Mikrorachunek podatkowy to indywidualny rachunek podatkowy, który służy do wpłat podatku  PIT, CIT i VAT . Od 1 stycznia 2020 r. podatnicy i pracodawcy - płatnicy zapłacą PIT, CIT i VAT do urzędu skarbowego za jego pomocą. Mikrorachunek podatkowy służy tylko do wpłat podatku.

Zwroty nadpłat i podatków będą realizowane na dotychczasowych zasadach, czyli np. na rachunek bankowy zgłoszony w urzędzie skarbowym. Mikrorachunek podatkowy można sprawdzić korzystając z generatora dostępnego na stronie internetowej https://www.podatki.gov.pl/ lub otrzymać w dowolnym urzędzie skarbowym.

W tym celu należy podać:
    • PESEL - w przypadku osób fizycznych:
        ◦ nie prowadzących działalności gospodarczej
        ◦ lub nie zarejestrowanych jako podatnik VAT
    • NIP - w przypadku:
        ◦ osób prowadzących działalność gospodarczą lub podatników VAT
        ◦ płatników podatków, składek na ubezpieczenie społeczne i / lub zdrowotne

Stanowisko wsparcia dla podatnika

W Urzędzie Skarbowym w Będzinie uruchomiono stanowisko, na którym można uzyskać pomoc przy wysyłce zeznania podatkowego za pośrednictwem systemu e-Deklaracje oraz usługi Twój e-PIT. Stanowisko jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 14.00. Podatnicy, którzy chcą skorzystać z pomocy pracowników urzędu przy wysyłce zeznania podatkowego winni mieć ze sobą informacje o dochodach za 2019 rok, a w przypadku chęci skorzystania z ulg i odliczeń - wyliczoną kwotę ulgi.