Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


26 sierpień 2020

Zagłosuj na Filie biblioteczną w Mierzęcicach Osiedlu

Miniatura - logo plebicytu na najlepszą przestrzeńFilia biblioteczna w Mierzęcicach Osiedlu ma szansę wygrać w plebiscycie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego 2020. Aby tak się stało, potrzebne są Państwa głosy.

 

Każdego roku zarząd Województwa Śląskiego pod patronatem Marszałka organizuje konkurs na najlepszą przestrzeń publiczną w województwie śląskim. W plebiscycie nagradzane są najciekawsze projekty urbanistyczne i architektoniczne, promujące rozwój i jakościowe zmiany w przestrzeni publicznej przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju.

W tym roku do konkursu zgłoszono 42 projekt z 30 gmin województwa. Wśród nich znalazła się Filia biblioteczna w Mierzęcicach Osiedlu, w której poza tradycyjną działalnością związaną z promocją czytelnictwa, prowadzone są liczne przedsięwzięcia mające na celu aktywizację gminnej społeczności.

Zgłoszone projekty można głosować do końca sierpnia br. poprzez stronę plebiscytu Najlepsza Przestrzeń Publiczna 2020 (https://npp.slaskie.pl/vote/npp-edycja-2020) . Każdy internauta może ocenić trzy projekty przyznając im kolejno 3 pkt, 2 pkt i 1 pkt.

Serdecznie zachęcamy do oddania 3 punktów na mierzęcicką filię biblioteczną. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi na przełomie października i listopad 2020 r.

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Mierzęcicach Osiedlu