Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


26 marzec 2012

Sukces naszych uczniów w finale eliminacji powiatowych OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”

W dniu 22 marca br. w Powiatowym  Młodzieżowym Domu Kultury w Będzinie odbył się finał eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. I miejsce w kategorii uczniów gimnazjów zajęła Julia Warecka  z Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Mierzęcicach.


 

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie gościł w dniu 22 marca br. finalistów eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Rywalizacji uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich kibicowali przedstawiciele władz powiatowych, gminnych, przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie oraz Związku OSP RP i opiekunowie uczniów. Naszą gminę reprezentowało sześciu uczniów, z czego aż czterech, po pierwszym etapie finału (teście pisemnym), zakwalifikowało się do  drugiego (ustnego) etapu.  Udział czwórki naszych finalistów zakończył się wielkim sukcesem. Oto wyniki zmagań konkursowych. 

I miejsce w kategorii uczniów gimnazjów zajęła

Julia Warecka

uczennica Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Mierzęcicach

 

II miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Klaudia Madej

uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 Mierzęcicach

 

III miejsce w kategorii szkół podstawowych zajął

Filip Kołomyjec uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 Mierzęcicach

 

V miejsce wśród uczniów gimnazjów zajął Daniel Gawron

reprezentujący Gimnazjum im. Janusza Kusocińskiego w Nowej WsiWszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wiedzy i umiejętności, a za Julię Warecką mocno trzymamy kciuki ponieważ już w kwietniu będzie reprezentować naszą gminę i powiat w eliminacjach wojewódzkich konkursu.