Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


04 kwiecień 2019

Sukcesy literacko – recytatorskie uczniów SP nr 2 im. Lotników Polskich w Mierzęcicach

Nie od dziś wiadomo, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 są mocno zaangażowani we własny rozwój i promocję szkoły oraz gminy. Z sukcesem biorą udział w przeróżnych konkursach, w których mogą się zaprezentować szerokiemu gronu odbiorców.

 

26 marca 2019 roku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski organizowany przez Szkołę Podstawową w Toporowicach. Niezmiernie miło nam ogłosić, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Lotników Polskich w Mierzęcicach zdobyli tam najwyższe lokaty.

W I kategorii wiekowej II miejsce zajęła Natalia Feliszewska. W II kategorii wiekowej – również II miejsce zajęła Karolina Durbacz. III kategorię wiekową reprezentowała Paulina Gawron i wywalczyła dla siebie II miejsce. W ostatniej – IV kategorii wiekowej zaszczytne I miejsce zajął Oskar Borak.

Uczniowie szkoły biorą udział również w konkursach na szczeblu powiatowym. Od lat szkoła uczestniczy w konkursie organizowanym przez PMDK w Będzinie „Literacka zimówka”.

22 marca 2019 roku odbyło się wręczenie nagród w tegorocznym konkursie, który wyłonił laureatów w II kategoriach: opowiadanie oraz wiersz. Uczeń klasy VIII Oskar Borak zajął zaszczytne II miejsce. Wywalczył podium napisanymi przez siebie wierszami o tematyce zimowej.

Uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Mierzęcicach serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, spektakularnych sukcesów!