Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


14 styczeń 2019

Podsumowanie szkolenia kompetencji cyfrowych

We wrześniu 2018 r. rozpoczęło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mierzęcicach komputerowe szkolenie dla seniorów z naszej gminy. Szkolenie zostało przeprowadzone w ramach projektu opracowanego przez Fundację Partycypacji Społecznej z Poznania, która  pozyskała na ten cel fundusze unijne w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 (działanie 3.1 PO PC:E-Senior 65+).

Założeniem projektu była aktywizacja osób powyżej 65. roku życia w obszarze kompetencji cyfrowych poprzez działania szkoleniowe oraz animacyjne. W szkoleniach wzięło udział 30 seniorów, którzy raz w tygodniu,  przez cztery miesiące, pod okiem kompetentnej i cierpliwej instruktorki uczyli się korzystania z komputera i internetu. Kursanci w pełni spełnili założenia projektu - rozwinęli swoje kompetencje cyfrowe i umiejętność korzystania z internetu i komputera w życiu codziennym, przez co aktywnie włączyli się w budowanie społeczeństwa informacyjnego. Wynikiem grupowego działania naszych seniorów jest utworzenie przez nich bloga, na którym mogą m. in. wymieniać się informacjami, zdjęciami i różnymi ciekawostkami. Nasi seniorzy bardzo aktywnie i z zapałem uczestniczyli w zajęciach, co zaowocowało dodatkową niespodzianką. Otóż jedna z grup wzięła udział w nagraniu spotu reklamowego, który przedstawia założenia i realizację projektu w mediach. Można go zobaczyć po adresem:

Śląska Akademia Seniora - szkolenie kompetencji cyfrowych

Uroczyste zakończenie szkolenia odbyło się 10 stycznia 2019 r. w sali Gminnej Biblioteki Publicznej w Mierzęcicach. Przedstawiciele Fundacji  Partycypacji Społecznej z Poznania pogratulowali wszystkim seniorom pełnego zaangażowania w realizację projektu i ukończenia kursu.

Uczestnicy otrzymali na własność tablety oraz dyplomy i zaświadczenia o ukończeniu szkolenia. Uroczystość zakończyła się wspólnym obiadem. Wszyscy uczestnicy spotkają się jeszcze w lutym, na dodatkowych zajęciach poświęconych praktycznym umiejętnościom obsługi telefonu, tabletu i innych urządzeń IT.

Dyr. GBP Grażyna Czapla