Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.

24 grudzień 2018

Nowy wóz OSP Mierzęcice

Najlepszy świąteczny prezent otrzymała jednostka OSP Mierzęcice, a jednocześnie cała gmina Mierzęcice. W posiadanie straży trafił bowiem nowy samochód ratowniczo-gaśniczy zabudowany przez austriacki Rosenbauer, czyli największą firmę pożarniczą na świecie. Co więcej, jest to pierwszy taki samochód na rynku polskim.

Jednostka z Mierzęcic od lat wyróżnia się udziałem w wielu akcjach na terenie naszej gminy, jak również sąsiednich lokalizacji. Od 1995 roku funkcjonuje w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, zapewniającym jeszcze lepsze możliwości organizacji pomocy. Nowy samochód z pewnością przełoży się na dużą skuteczność podejmowanych akcji.

Dotychczas używany przez OSP Mierzęcice samochód ratowniczo-gaśniczy trafi w ręce OSP Toporowice. Jest to doskonała informacja, nie tylko dla druhów strażaków, ale całej naszej gminy. Daje bowiem szansę na podniesienie poziomu bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców.

Oby cały przyszły rok obfitował w tak pozytywne wieści. Wesołych Świąt!