Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


22 grudzień 2011

Pierwsza szkoła, którą poprowadzi Stowarzyszenie…

W środę 21 grudnia br. w Urzędzie Gminy odbyło się uroczyste podpisanie umowy przekazującej prowadzenie Szkoły Podstawowej w  Boguchwałowicach  Stowarzyszeniu na Rzecz Wspierania Rozwoju i Promocji wsi Boguchwałowice.


Pod dokumentem podpisy złożyli: ze strony Gminy Mierzęcice - Grzegorz Podlejski - Wójt Gminy przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy - Bogusławy Tanhojzer, ze strony Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Rozwoju i Promocji wsi Boguchwałowice - Stanisław Nowak - Prezes, Dariusz Siudyka - Wiceprezes, Zbigniew Nowak - Skarbnik.

Podpisanie umowy zostało poprzedzone wnioskiem Stowarzyszenia o przejęcie prowadzenia szkoły oraz zgodą Rady Gminy Mierzęcice, co znalazło swój wyraz w uchwale Nr IX/63/2011 Rady Gminy Mierzęcice z dnia 29 czerwca 2011r.  Nie bez znaczenia jest tu fakt wielkiego zaangażowania Stowarzyszenia w przejęcie szkoły, co przyczyniło się do rozwiązania kwestii dalszego jej funkcjonowania.

Wójt Gminy złożył przedstawicielom Stowarzyszenia gratulacje oraz życzenia owocnego działania, deklarując jednocześnie współpracę i pomoc w realizacji przedsięwzięcia.