Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


30 październik 2017

Inauguracja Uniwersytetu Dziecięcego

W sobotę 28 października studenci Uniwersytetu Dziecięcego w Mierzęcicach zainaugurowali nowy rok akademicki.

 

 

W trakcie uroczystości, która odbyła się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mierzęcicach młodzi naukowcy wzięli udział w wykładzie pt. "Marzenia o lataniu (dużym i małym)", podczas którego dowiedzieli się jak wyglądały pierwsze maszyny latające, ile trwał pierwszy lot na świecie, jak wysoko może wznieść się balon, a także poznali technologie stosowane we współczesnym lotnictwie, rekordy, odległości, prędkości oraz pola zastosowań samolotów.

Interaktywny wykład, który poprowadzili dr Monika Paluch - Ferszt oraz Adam Ferszt poprzedzony był uroczystą immatrykulacją, podczas której nowo przyjęci studenci złożyli ślubowanie oraz otrzymali indeksy.

W wydarzeniu uczestniczyli Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach Marcin Czapla, Koordynator Uniwersytetu Dziecięcego w Dąbrowie Górniczej Elżbieta Mleczko oraz rodzice dzieci.

Podczas kolejnych warsztatów młodzi pasjonaci nauki dowiedzą się m.in.: o osobliwościach podwodnego świata, szalonych mostach i niezwykłych zdolnościach nietoperzy oraz o niezwykłych możliwościach naszego organizmu.