Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.

05 czerwiec 2017

Pełen atrakcji Dzień Dziecka

Gminny  Dzień Dziecka to już stały punkt w kalendarzu Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach. Tym razem 1 czerwca dzieci i młodzież z terenu gminy odwiedziły miejsce, które powstało z miłości do sportu, czyli centrum wspinaczkowe Sport Poziom 450 w Sosnowcu.

 

Zanim jednak młodzież spróbowała swoich sił na ściance, instruktorzy przeprowadzili krótką rozgrzewkę i objaśnili jakimi zasadami należy się kierować, aby ta dyscyplina sportowa była bezpieczna i dawała wiele satysfakcji. Dzieci poznały obsługę sprzętu wspinaczkowego, podstawowe techniki wspinaczki oraz uczyły się poprawnego zakładania uprzęży.

Jak się okazało pierwsze próby wspinania nie były łatwe. Jednak z każdym podejściem do ścianki, dzięki wytrwałości i determinacji, dzieci zdobywały wyższy poziom. Ostatecznie na wysokość 14 metrów, czyli sam szczyt wspięło się 8 osób. W nagrodę dzieci otrzymały bezpłatne zaproszenia do centrum wspinaczkowego, co dumnie prezentowały na zdjęciu grupowym.

Wszystkim uczestnikom czwartkowej wspinaczki gratulujemy i mamy nadzieję, iż niecodzienne zajęcia ruchowe dały wszystkim dużo radości i satysfakcji.