Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


12 grudzień 2016

Mikołajkowe spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury

10 grudnia br. Święty Mikołaj odwiedził Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach. Tego dnia na najmłodszych mieszkańców gminy czekało moc wspaniałych atrakcji.

 


W oczekiwaniu na przybycie wyjątkowego gościa, dzieci spotkały się z hodowcą i pasjonatem egzotycznych zwierząt, który nie tylko ciekawie o nich opowiadał, ale także zaprezentował wybrane gatunki gadów. Bliski kontakt z scynkiem olbrzymim, waranem i różnymi rodzajami węży, możliwość ich dotknięcia czy wzięcia na rękę dostarczyły dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i doznań.

Mnóstwo radości i zachwytu sprawił także bajeczny pokaz baniek mydlanych. Niesamowite tunele oraz mieniące się wszystkimi kolorami tęczy bańkowe węże zachwycały swoją objętością. Wszystkie dzieci z zapartym tchem podziwiały jak mydlane bańki zmieniają swoje kształty, łączą w jedną dużą lub dzielą się na mniejsze.

Podczas mikołajkowego spotkania odbyły się także kreatywne warsztaty pn. „Wirujące farby”. Najmłodsi zapoznali się z tajemniczą wirująca maszyną, dowiedzieli się jak działa grawitacja, a jak siła odśrodkowa oraz tworzyli swój własny unikatowy obraz.

Na zakończenie na każde dziecko czekał słodki upominek oraz kolorowe balonowe zwierzątka, czapki i gwiazdki od Świętego Mikołaja.