Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


22 marzec 2016

Nagrody Starosty Będzińskiego rozdane

Od roku 2001 w Powiecie Będzińskim odbywa się uroczysta gala, podczas której nagradzana jest działalność osób aktywnie zaangażowanych w życie kulturalne i promocję powiatu w Polsce oraz poza jej granicami.

 

Nagroda w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury, przyznawana jest za całokształt działalności lub za osiągnięcia i dokonania regionalne mające na celu prezentację i utrwalenie wartości lokalnych w dziedzinie kultury. Zgodnie z regulaminem przyjętym przez Radę Powiatu Będzińskiego może ją otrzymać osoba fizyczna, osoba prawna lub inny podmiot. Gala wręczenia Nagród Starosty Będzińskiego to święto dla całego powiatu.

W tym roku w gościnnych progach Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie wyłoniono 8 laureatów, wśród których znalazł się Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z Nowej Wsi, nominowany przez Wójta Gminy Mierzęcice Grzegorza Podlejskiego. Nagrodę dla Związku wręczyli Arkadiusz Watoła- starosta Powiatu Będzińskiego oraz Radosław Baran- przewodniczący Rady Powiatu.

W gali oprócz radnych powiatu będzińskiego, Zarządu Powiatu wzięło udział wielu gości, m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele gmin powiatu będzińskiego oraz bliscy wyróżnionych.

Laureatom gratulujemy i życzymy sukcesów na ścieżce twórczości artystycznej.