Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


02 grudzień 2015

Stowarzyszenie „Nad Czarną Przemszą” w Przeczycach promuje naukę pływania

Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Wsi Przeczyce „Nad Czarną Przemszą” zakończyło realizację zadania publicznego współfinansowanego przez gminę Mierzęcice pn. „Przeciwdziałanie patologiom społecznym poprzez organizację zajęć sportowo ruchowych”.

 

W ramach zadania w okresie od września 2015r. do listopada 2015r., stowarzyszenie zorganizowało 8 bezpłatnych wyjazdów na basen połączonych z nauką pływania dla dzieci klas IV- VI ze Szkoły Podstawowej w Przeczycach. Koordynatorem projektu była pani Anna Jaskólska.

Wyjazdy odbywały się w każdy piątek w godzinach popołudniowych, a opiekę podczas wyjazdów sprawowały: pani Anna Kucharczak oraz pani Anna Dębowiec.

W ramach zadania, zorganizowano także wspólny wyjazd dla młodszych dzieci i ich rodziców do parku wodnego w Rudzie Śląskiej, podczas którego zarówno dzieci jak i rodzice mogli miło spędzić sobotnie przedpołudnie.

Podstawowym celem wyjazdów było kształtowanie nawyków prozdrowotnych, ćwiczenie odwagi, wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych oraz agitacja sportowa na rzecz zdrowego trybu życia. Spodziewane efekty: nauka czynnego spędzania czasu wolnego, kształtowanie postaw prozdrowotnych zostały w pełni osiągnięte.

Anna Jaskólska