Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


01 sierpień 2011

Czołówka światowego kolarstwa po raz pierwszy w Mierzęcicach!

II etap 68. Tour de Pologne już za nami, 1 sierpnia br., po raz pierwszy mieszkańcy naszej gminy, mogli podziwiać z bliska elitę światowego kolarstwa, ścigającą się w 68. Tour de Pologne. Mierzęcice, znalazły się na trasie II etapu Częstochowa-Dąbrowa Górnicza. W Targoszycach obok kościoła pw. św. Mikołaja, na 91. km etapu, organizatorzy zlokalizowali trzecią Lotną Premię.

 


Zdecydowanie najwięcej mieszkańców postanowiło oglądać kolarzy właśnie na Lotnej Premii w Targoszycach. Tu też emocje oczekujących kibiców były ogromne, z niecierpliwością wypatrywano kolarzy.  Najpierw jednak pojawiły się samochody sponsorów wyścigu, później wóz komentatorski, następnie sam Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne, który powitał wójta gminy Grzegorza Podlejskiego oraz wszystkich mieszkańców. Jeszcze tylko kilka wozów sponsorów i na horyzoncie ukazały się policyjne samochody, a za nimi ….., no właśnie, ci na których wszyscy czekali. Czwórka kolarzy, uciekająca peletonowi z ponad 4 minutową przewagą, a za chwilę reszta kolarzy.


Czesław Lang - dyrektor generalny Tour de Pologne, podkreśla bardzo dobrą formę Polaków: "Mnie najbardziej cieszy to, że Polacy walczą. Nie jadą z tyłu, nie czają się. Pamiętam kilka lat temu, że jak jechali Polacy w Tour de Pologne, to ludzie się zastanawiali, czy nadążą za profesjonalnym peletonem. Teraz walczą jak równy z równym. Atakują, odjeżdżają i wszystko zmierza w dobrym kierunku”.


Na całej trasie przejazdu nasi mieszkańcy mocno dopingowali zawodników, przygotowali flagi i szaliki w barwach narodowych.