Skip to main content
 • Widok na miasto i smog
  "Uchwała antysmogowa" - kiedy należy wymienić posiadany kocioł, piec lub kominek?
  Od 1 września 2017 r. na terenie województwa śląskiego obowiązuje Uchwała NR V/36/1/2017 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 7 kwietnia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa śląsk...
 • Widok na rurę kanalizacyjną w ziemi
  Informacja o dofinansowaniu do budowy przyłączy kanalizacyjnych
  Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, przyłączenie budynków do głównej sieci kanalizacyjnej należy do właściciela nieruchomości. Obowiązek ten wynika z art. 5 ust. 1 pkt. 2 ustawy o utrzymaniu...
 • Baner informujący o spotkaniach z ecodoradcą
  Nadchodzące spotkania z ekodoradcą
  Zapraszamy serdecznie na nadchodzące spotkania z ekodoradcą, które odbędą się w następujących terminach: 8 marca 2024 r. w godzinach 8:30 – 11:00, 20 marca 2024 r. w godzinach 14:00 – 16:30....
 • Aplikcja Eco Mierzęcice
  Aplikcja Eco Mierzęcice

  Harmonogram odbioru odpadów oraz powiadomienia w Twoim telefonie...

 • System Informacji Przestrzennej

  System Informacji Przestrzennej Gminy Mierzęcice oraz ewidencja gminnych zbiorów i usług danych przestrzennych

 • Wspieraj lokalnie w Gminie Mierzęcice

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój i lepszą jakość życia.


28 październik 2015

Wyniki wyborów parlamentarnych w gminie Mierzęcice

W dniu 25 października 2015r. na terenie gminy Mierzęcice w ośmiu obwodach głosowania zostały przeprowadzone wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.


Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwało łącznie 70 członków obwodowych komisji wyborczych, 8 operatorów obsługi informatycznej, pełnomocnik okręgowej komisji wyborczej oraz koordynator gminny ds. obsługi informatycznej.

Lokale wyborcze otwarte były nieprzerwanie od godz. 7:00 do godz. 21:00. W czasie trwania głosowania na terenie gminy Mierzęcice nie wystąpiły przypadki zakłócenia porządku wyborów.

Z czynnego prawa wyborczego skorzystało 2947 wyborców ze 6122 wyborców uprawnionych do głosowania, co dało frekwencję na poziomie 48,14%.

Szczegółowe wyniki wyborów z wszystkich obwodów wyborczych przedstawiamy poniżej (aby powiększyć proszę kliknąć na wykres).


 Wyniki głosowania w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej


 Wyniki głosowania w wyborach do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

 
Frekwencja w wyborach do Semu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej